FiskarsFiskars je proslulý svým funkčním nářadím, které se snadno používá a dlouho vydrží. Se svou 365 letou tradicí a zkušeností je Fiskars předním odborníkem na ostří – ať již nůžek, zahradního nářadí nebo kuchyňských nožů. Kuchyňské nože Fiskars jsou známé svou spolehlivostí, vysokým komfortem při práci a nekompromisním výkonem.

Fiskars FunctionalForm – bezpečnost a ergonomie

FiskarsNože z řady FunctionalForm tvoří jádro kuchyňských nožů Fiskars a plně odráží filosofii společnosti Fiskars. Design těchto nožů byl vytvořen na základě důkladného průzkumu o potřebách krájení a porcování surovin v domácnostech. Ergonomicky tvarovaná rukojeť podporuje nejběžnější způsoby držení nože, zatímco příjemný materiál Softouch® a zarážka na prsty zajišťují jistý a bezpečný úchop. Čepele jsou vyrobeny z vysoce kvalitní japonské nerezové oceli. Nože FunctionalForm vyhráli prestižní mezinárodní cenu Red Dot design award. Řada obsahuje všechny nejběžnější typy nožů používané v západní a orientální kuchyni.

Edge – moderní vzhled s inovativními prvky

FiskarsNejnovější řada nožů Fiskars – Edge představuje nože nového milénia.  Dynamický vzhled moderní řady odkazuje na základní principy Fiskars: jednoduchost, efektní a vysoce funkční design, a na roli nože coby nepostradatelného kuchyňského pomocníka. Tvary čepelí vycházejí z tradice východu a západu a nože se tak stávají vskutku univerzálními nástroji. Ergonomický tvar rukojeti a čepele umožňuje snadnou změnu úchopu. Černý, keramický potah čepele je nepřilnavý a snadný na údržbu. Nože byly navrženy Tobiasem Wandrupem.

Fuzion – japonská tradice designu

FiskarsŘada nožů Fuzion v sobě spojuje japonskou nožířskou tradici s funkčností finského designu. Fuzion je špičkovou řadou nožů pro moderní kuchyni, která nenásilně propojuje prvky ze dvou odlišných tradic. Fiskars byl při navrhování této řady inspirován propojením východu a západu. Proto stojí na japonské tradici, ale má moderní náboj. Řada Fuzion je vyrobena z vysoce kvalitní nerezové oceli. Rukojeti jsou z materiálu Softouch®, jenž si Fiskars nechal patentovat. Díky tomuto protiskluznému materiálu nůž pevně drží v ruce. Rukojeť má asymetrický tvar, který zajišťuje optimální Fiskarspodporu zejména pravákům, ale dobře se drží i v levé ruce. Jak velí japonská tradice, čepele nožů Fuzion jsou zkoseny a naostřeny pouze z jedné strany. Úhel pro broušení nožů je ostřejší, než je tomu u západních nožů, a proto vynikají excelentními vlastnostmi při krájení.

Solid – krása a výkon

Řada nožů Solid byla navržena pro náročné uživatele, kteří ocení estetický vzhled, vysoký výkon a kvalitu. Protiskluzný povrch rukojeti a ručně kovaná vysoce kvalitní německá ocel garantují dokonalou vyváženost nástroje. Vzhled je moderní, čistý a ergonomický. Nechybí zábrana proti pořezání prstů.

KitchenSmart – dokonalost pro každodenní práci

FiskarsNože KitchenSmart byly navrženy pro domácí kuchaře, kteří si cení dobrého a jednoduchého nástroje pro každodenní užití. Čepele jsou z vysoce kvalitní japonské nerezové oceli. Robustní rukojeť se zarážkou pro prsty zaručuje snadný a bezpečný úchop a umožňuje jednoduché krájení a porcování. Nože se snadno udržují ostré pomocí ostřice nožů Fiskars Roll-Sharp nebo pomocí ocílky.

Fiskars

Reklama