Tenhle chytrý nápad jsem poprvé viděla před mnoha lety ve Finsku. Přišlo mi to praktické. Umyté talíře skládáte rovnou do skříňky nad dřezem a máte rychle uklizeno.

Vtip spočívá ve skřínce bez „dna“ s mřížkovým (žebříčkovým) stojánkem místo police. Do mřížek skládáte talíře nastojato, voda z nich okape do dřezu pod skříňkou, a máte vystaráno. Má to ještě další výhodu, do skříňky se tak vejde mnohem víc talířů, než když je stohujete, snáze se odebírají a máte v nich přehled.

Odkapávací skříňka - IKEA

Mřížkované poličky ve skříňce můžou být i patrové, takže stejným způsobem necháte odkapat třeba hrnečky, skleničky nebo misky.

Odkapávací skříňka - IKEA

Pokud si takovou skříňku budete chtít pořídit, dbejte na to, aby nebyla širší než dřez. V tom případě by se praktický vynález proměnil  v nepříjemnost a měly byste všude kaluže.

Odkapávací skříňka - IKEA

Někomu může vadit odkapávající voda, když pokračujete s mytím ostatního nádobí. Ale i na to chytří seveřané mysleli. Novější skříňky jsou opatřeny mělkým „šuplíčkem“, který uzavře dno skříňky a zachytí vodu stejně jako pod výparníkem v lednici.

Odkapávací skříňka - IKEA

Když je nádobí suché, přebytečnou vodu prostě vylijete a je po starostech se zacákanou kuchyňskou linkou.

Jak se vám tento nápad líbí? Máte podobnou skříňku doma? Podělte se s námi o své zkušenosti

Foto: IKEA

Čtěte také:

Reklama