Centrem každé domácnosti je bezesporu kuchyně. Je to místo, kde se schází celá rodina. Někdy najednou, někdy postupně, ale všichni se zde na okamžik zastaví.

Není tedy divu, že si právě kuchyni zdobíme a pořizujeme do ní nadstandardní vybavení. Vybavujeme ji vysoce funkčními spotřebiči, které nám nejen usnadňují práci, ale také šetří peníze a neruší díky tichému chodu. 

Kuchyně již dávno není místem, určeným výhradně k přípravě pokrmů. Je místem, kde se rodina setkává, kam zveme hosty k posezení a kde se pokoušíme o kulinářské experimenty. K harmonii tohoto místa přispívá více faktorů. Jedním z nich je i výběr vhodných spotřebičů, které mají elegantní a nápaditý design a zároveň jsou vysoce funkční.

Společnost Electrolux nabízí uživatelům spotřebiče s elegantním designem, vybrat si mohou spotřebiče klasicky bílé nebo velice moderní v barvě nerez. Rozhodnout se mohou také pro volně stojící či vestavné. Vše dle potřeb a přání zákazníka a jeho interiéru. Nechte se inspirovat několika příklady.

Inteligentní trouba Inspiro  

Jednoduchá příprava pokrmu s vynikajícím výsledkem? Inteligentní trouba Inspiro vám tento malý zázrak dopřeje každý den bez ohledu na náročnost připravovaného jídla nebo počet hostů. První trouba, která samostatně rozhoduje o správném způsobu pečení a dosažení nejvyšší kvality připravovaných kulinářských pochoutek.

Trouba Inspiro přináší profesionální kulinářské výsledky do každé kuchyně bez zbytečné práce věnované přípravě jídel. Pokrm jednoduše dáte do studené trouby, Inspiro vyhodnotí spotřebu energie a čas potřebný k ohřátí vzduchu v troubě z pokojové teploty, stejně jako určí čas nutný k přípravě pochutin.

Inteligentní trouba zároveň sama rozhodne o tom, zda by měla být použita funkce zabudované sondy zaváděné doprostřed velké porce masa nebo ryby. Trouba se na konci pečicího cyklu sama vypne a upozorní, že jídlo je již hotové. Inspiro lze přepnout i do manuálního chodu, a dát tak prostor specialitám z rodinné kuchařky.

Čištění trouby Inspiro není vůbec pracné – trouba je vybavena čisticím systémem Pyroluxe®, jedinou metodou zaručující vyčištění celé trouby – stropu, stran, dvířek, světla, ale i dna trouby. Spotřebič se jednoduše rozpálí na teplotu 500 °C, při níž se zbytky jídla promění v popílek, a ten se pak setře bez nutnosti použití chemických prostředků.

Inspirace pro přípravu pokrmů se bude hodit všem, kteří rádi zkouší nové recepty, zvou přátele k posezení a dobrému jídlu nebo hledají stále nové náměty. Najdete ji na speciálním webu společnosti Electrolux www.dinnerexplorer.com/cz.

Indukční vaření

Indukční varná deska Electrolux EHD 601205P je nedílnou součástí filosofie globálního designu společnosti Electrolux. Díky indukci je vaření mnohem flexibilnější, neboť technologie indukce umožní, že teplo, které potřebujeme k rychlému vaření, vzniká ve dně hrnců a pánví okamžitě po položení nádoby na varnou desku. Tím se pokrm začne rychle zahřívat na požadovanou teplotu.Electrolux
Po odstranění nádoby je deska ihned zase chladná. Indukce je nejrychlejší, nejúspornější a nejbezpečnější způsob vaření. Pro porovnání doba potřebná k uvedení jednoho litru vody k bodu varu se u indukčního ohřevu pohybuje okolo 3 minut. U plynového ohřevu je to téměř 5 minut a ohřevu se sklokeramickou deskou je to více než 7 minut. Ušetříte tedy nejen čas, ale také energii nutnou k ohřevu pokrmů.

ElectroluxČerstvé potraviny

Čerstvé potraviny nejen skvěle chutnají, ale mají i vynikající vlastnosti z hlediska výživy. Stále více lidí dnes vyznává nové trendy zdravého životního stylu založené na konzumaci čerstvých a syrových potravin. Podle nedávného průzkumu roste počet spotřebitelů konzumujících stále více čerstvého ovoce a zeleniny.

Delší uchovávání čerstvých potravin je však problematické, a proto musíme často vyhazovat nesnědené potraviny, jež se nám zkazí. Nová řada chladniček Electrolux nazvaná FreshFrostFree™pomáhá udržet zeleninu a ovoce uchovávané v chladničce déle čerstvé.

Spotřebitelé tak nejen ušetří, ale zároveň sníží množství odpadu z domácnosti.

Řada spotřebičů FreshFrostFree™ nabízí rovněž nové modely vybavené technologií FreeStore™. Jedná se o dynamický systém cirkulace vzduchu zajišťující rovnoměrné rozložení teploty 
a vlhkosti v chladničce. Spotřebitelé již nemusí přemýšlet nad tím, kam mají potraviny v chladničce umístit, a mohou tak efektivněji využívat volný prostor. Díky technologii FreeStore™ lze také navíc vytvořit ještě nižší teplotu, minimalizovat teplotní rozdíly v chladicím boxu, a zpomalit tak biologické procesy. Čerstvé potraviny si tak déle uchovávají svou výživovou hodnotu.

Electrolux

Vybrané modely chladniček Electrolux nabízejí Fresh Zone (oddíl pro čerstvé potraviny). Jedná se o 16litrovou zásuvku s vnitřní teplotou nižší než ve zbytku chladničky. Díky této o 15% nižší teplotě zde udržíte maso, ale také ryby déle čerstvé. Výška této poličky je také díky podpěrám polic libovolně nastavitelná.

Navštivte stránky www.electrolux.cz, kde se dozvíte více užitečných informací.