Kuchařský zápisník pro dceru... aneb Vytvořte si svou vlastní rodinnou kuchařku! Jana Florentýna Zatloukalová

Kuchařský zápisník pro dceruKuchařka pro dceru pomohla spoustě mladých dívek ovládnout svou kuchyň a nastolit v ní pohodu i řád. Podle důkladně ozkoušených receptů a podrobně popsaných postupů ale s oblibou vaří i dívky, které domácnost svých rodičů opustily vybavené máminými dobrými radami a oblíbenými rodinnými recepty. Právě ty přece ve správné „kuchařce pro dceru nemůžou chybět!“

No jo, ale jak to udělat, když receptů na bramborový recept je stovky, stejně jako na jablečný závin nebo oblíbenou pomazánku či omáčku na těstoviny. Jak to udělat, aby v takové kuchařce byly všechny vaše oblíbené recepty a aby, když někdo z vašich milých poprosí o své oblíbené jídlo, stačilo jen nalistovat příslušnou stránku?

Jednoduše – napište si takovou kuchařku sami! Ať už si ji chcete sestavit z osvědčených receptů pro sebe, nebo ji předat své dceři jako rodinný poklad a vzpomínku na nezaměnitelnou chuť z dětství, Kuchařský zápisník pro dceru vám s tím pomůže. Najdete v něm připravenou, graficky krásně provedenou knihu, do které už stačí opravdu jen dopsat recepty, případně i vlepit fotky vlastních výtvorů a vepsat události z vaší kuchyně, na které nechcete zapomenout. Na stránky receptáře můžete nejen recepty psát, ale i vlepovat recepty napsané rukou vašich blízkých, fotky z vaření či rodinných oslav, zavzpomínat na kuchařské začátky i velké úspěchy nebo zaznamenávat oblíbená jídla členů rodiny či důležité události a zážitky z vlastní kuchyně i od stolu.

Kuchařský zápisník pro dceru

Pro větší přehlednost je kniha rozdělena do základních kapitol (Já v kuchyni ● Rok v mé kuchyni ● Kuchařské rady ● Všednodenní etuda ● Polévková etuda ● Etuda o malých jídlech ● Nedělní etuda ● Klasická etuda ● Sladká etuda ● Kalendářní etuda ● Konzervovaná etuda ● Nepojmenovaná etuda ● Praktická kapsa na nezařazené recepty). Autorka bestselleru Kuchařky pro dceru, Jana Florentýna Zatloukalová, doprovází každou kapitolu (etudu) úvodem a receptem. Kniha je navíc doplněna dobrými radami, jak si poradit se základními kuchařskými postupy, ale i jak nenaletět špatnému receptu a jak poznat, který je dobrý.

Kuchařský zápisník pro dceru

Mámin bramborový salát, nudličková polévka od babičky, prababiččiny koláčky a čokoládová buchta kamarádky Janičky… Některé recepty jsou zkrátka mnohem cennější než ty vytržené z časopisu nebo opsané z internetu. Která z nás někde v šuplíku nemá krabici nebo obálku s opravdovými poklady? Díky tomuto pomocníku jim můžete připravit důstojný druhý život a udělat z nich součást té nejlepší kuchařky na světě – té vaší!

Kuchařský zápisník pro dceru

 O autorce

Jana Zatloukalová (*1975), matka čtyř dětí, byla jednou z těch dívek, které toho doma, co se týče vaření, zrovna moc nepochytily, přesto se nakonec vaření stalo jejím koníčkem. Svou Kuchařku pro dceru napsala pro dcerku, která těžce onemocněla a musela ležet v nemocnici. Z knížky původně určené jen její dceři udělala kamarádku pro všechny dívky – dcery – které, stejně jako kdysi autorka, prošly kuchyní svých matek takřka nepoznamenány. Vánoční kuchařka pro dceru jim má pomoci vyrovnat se s další kuchařskou výzvou – prvními samostatnými Vánoci. Díky této kuchařce budou perfektní hned napoprvé.

Autorka také přispívá do časopisů o vaření, provozuje kuchařský blog a nedávno si otevřela Bistro Florentýna.

Obchodní informace

Jana Florentýna Zatloukalová: Kuchařský zápisník pro dceru

Kroužková vazba v pevných deskách, 160 stran, 399 Kč

Více informací a ukázky z knihy na: www.smartpress.cz

Reklama