Již 3. vydání výjimečné začátečnické kuchařky! Prodáno již více než 19 tisíc výtisků

kuchařkaKuchařka pro dceru (nebo i sestru, snachu, vnučku, či přítelkyni) je kamarádka pro každého, kdo se chce naučit vařit dobře a s chutí. Jak překonat nástrahy složitějších jídel a dosáhnout dokonalosti? Tahle knížka je jiná než ostatní kuchařky pro začátečníky, je psaná vtipně a s láskou - tak, jak vás může naučit vařit vaše máma.
Nepřikazuje, nehemží se nejasnými pojmy, nezdráhá se přesně vysvětlovat, co se děje v hrnci, a ochotně upozorní na kritické okamžiky a časté chyby. Získáte tak rádce a kamarádku, která vás naučí o vaření přemýšlet, vezme vás za ruku a pomůže odhalit kuchyňská tajemství. A pokusí se zabránit zbytečným kulinářským katastrofám, díky ní uvaříte dokonalé jídlo hned napoprvé. Získáte tak potřebné sebevědomí a ve své kuchyni budete vládnout vy. Jak říká autorka: „S vařením je to jako se čtením - nejdřív se musíte naučit písmenka, pak zvládnout slova a věty a nakonec si přečtete krásný román.“ S touto knihou se naučíte úplně vše, co budete potřebovat - od špaget po svíčkovou. Najdete v ní recepty na klasická česká jídla i moderní světové recepty, recepty pro sváteční příležitosti, ale i vaření z toho, „co dům dal“.

Knížka kromě fotografií hotových jídel obsahuje i fotografie, které zachycují důležité okamžiky přípravy.

kuchařkaO autorce
Jana Zatloukalová (*1975), matka čtyř dětí, byla jednou z těch dívek, které toho doma, co se týče vaření, zrovna moc nepochytily. Když ji prázdné hrnce ve vlastní kuchyni přinutily se do vaření pustit, marně si nad hromadami zakoupených kuchařek lámala hlavu, co je to „dusit do měkka“ nebo „středně vyhřátá trouba“. Nakonec se vaření stalo jejím koníčkem a za množstvím kuchařských experimentů se objevují úspěchy.
Přispívá do časopisů o vaření, provozuje kuchařský blog a nedávno si otevřela vlastní, skutečné Bistro Florentýna.

Obchodní informace
Formát 172 x 240, vazba V8 - pevná vazba, 404 stran, 599 Kč, celobarevné, fotografie postupů přípravy a hotových jídel
ISBN 978-80-87049-38-9

Na knihu navazuje stejně úspěšná Vánoční Kuchařka pro dceru. Vyšla v listopadu 2008 a již byla dvakrát dotiskována.

Více se o knize dozvíte ZDE

Nakladatelství Smart Press, s. r. o. vydává úspěšné původní české kuchařky s výjimečnou grafickou úpravou a atraktivními fotografiemi: např. Biokuchařka a BioAbecedář Hanky Zemanové, Kuchařka Zpátky domů Hanky Michopulu, Olivová kuchařka, Mořská (nejen) kuchařka a Sladkovodní kuchařka z edice Jídlo jako lék.

Reklama