185 vyzkoušených receptů, jak uspět hned napoprvé 

Kuchařka pro dceru (nebo i sestru, snachu, vnučku či přítelkyni)  je kamarádka pro každého, kdo se chce naučit vařit dobře a s chutí. Jak překonat nástrahy složitějších jídel a dosáhnout dokonalosti? Tahle knížka je jiná než ostatní kuchařky pro začátečníky, je psaná vtipně a s láskou – tak, jak vás může naučit vařit vaše máma. Ale ne vždycky to jde. Díky téhle knížce můžete mít máminu radu vždy po ruce – a to přesně tak, jak to současná mladá žena potřebuje.
Nepřikazuje, nehemží se nejasnými pojmy, nezdráhá se přesně vysvětlovat, co se děje v hrnci, a ochotně upozorní na kritické okamžiky a časté chyby. Získáte tak rádce a kamarádku, která vás naučí o vaření přemýšlet, vezme vás za ruku a pomůže odhalit kuchyňská tajemství. A pokusí se zabránit zbytečným kulinářským katastrofám, díky ní uvaříte dokonalé jídlo hned napoprvé. Získáte tak potřebné sebevědomí a ve své kuchyni budete vládnout vy. Jak říká autorka: „S vařením je to jako se čtením – nejdřív se musíte naučit písmenka, pak zvládnout slova a věty a nakonec si přečtete krásný román.“ S touto knihou se naučíte úplně vše, co budete potřebovat – od špaget po svíčkovou. Najdete v ní recepty na klasická česká jídla i moderní světové recepty, recepty pro sváteční příležitosti, ale i vaření z toho, „co dům dal“.

Knížka kromě fotografií hotových jídel obsahuje i fotografie, které zachycují důležité okamžiky přípravy. Jako bonus je do každé kuchařky vloženo 16 záložek zdarma – své oblíbené recepty nemusíte hledat – založte si je!

O autorce
Jana Zatloukalová (*1975), matka čtyř dětí, byla jednou z těch dívek, které toho doma, co se týče vaření, zrovna moc nepochytily. Když ji prázdné hrnce ve vlastní kuchyni přinutily se do vaření pustit, marně si nad hromadami zakoupených kuchařek lámala hlavu, co je to „dusit do měkka" nebo „středně vyhřátá trouba“. Nakonec se vaření stalo jejím koníčkem a za množstvím kuchařských experimentů se objevují úspěchy. Přispívá do časopisu Apetit, provozuje kuchařský blog a sní o tom, že si jednou otevře bistro.
     
Příběh za knihou
Jana Zatloukalová se učila vařit sama, z kuchařek. Postupně se za dlouhou řadou nepovedených experimentů začaly objevovat úspěchy, na trnitou cestu, která k nim vedla, ale nezapomněla. Když její prvorozená dcerka těžce onemocněla a musela dlouhodobě ležet v nemocnici, Jana využila času, který tam trávila s ní, a začala pro ni sepisovat kuchařku, aby ji podobných problémů ve vzdálené budoucnosti uchránila. Malá Lucinka nakonec svůj boj prohrála, ale Jana kuchařku dokončila. A z knížky původně určené jen její dceři udělala kamarádku pro všechny dívky – dcery – které, stejně jako kdysi autorka, prošly kuchyní svých matek takřka nepoznamenány. V našem nakladatelství to je nejrychleji přijatá kniha – koncepce, zpracování, forma, dobré rady a tipy nás opravdu nadchly.

Řekli o knize:
Ondřej Kaftan
foodblogger
Kuchařka pro dceru není pouhou sbírkou receptů, ale i příběhem a lidskou výpovědí. Zpracování typografie, barev i fotografií je na velmi vysoké úrovni. Už během letmého prolistování na vás kniha zapůsobí dojmem díla detailně promyšleného a koncepčně zvládnutého. Líbí se mi layout, fonty i doprovodná grafika. Jeden by nevěřil, že se jedná o výtvor ryze český a českým nakladatelstvím vydaný.

Martina Boledovičová
majitelka nakladatelství Smart Press
Rozhodování o tomto titulu trvalo přibližně 5 minut. Po přečtení ukázkové kapitoly jsem věděla, že to bude dobrá a hlavně potřebná kniha. Sama jsem v ní našla to, co léta hledám. Naučit se DOBŘE vařit je docela kumšt. Právě v tom slově je to kouzlo. Naučit se vařit dokáže každý, ale tak, aby to všem chutnalo, to je o něčem jiném.

Vše se dozvíte na stránkách www.smartpress.cz

Reklama