Hezký den všem!

Mé mamky mi bylo líto, přesto jsem nedokázala splnit její touhu, jak bude svou dcerku připravovat do života i co se vaření týče. Bylo to ode mne kruté, zvlášť když sousedka nad námi měla dcery dvě a obě se s ní kolem plotny motaly celkem ochotně. "Holky Solařů už umí rajskou, palačinky....," lkala má dobrá matka. "Až to bude nutný, naučím se to," odpovídala jsem a odcházela lámat chlapecká srdce úplně něčím jiným než jídlem. 

Na má slova muselo dojít, když jsem začla žít se svou, až příliš drahou, polovicí, tehdy ne ještě manželem. Měla jsem do začátku kuchařku "Vaříme zdravě, chutně, hospodárně". Mám ji dodnes, přestože jsem se do ní koukla pouze dvakrát. Byla blbější než já. Vařila jsem podle ní rajskou omáčku, kterou holky Solařů uměly už pět let. Z hrnce na talíř ještě nalít šla, ale  cestou ke stolu stále ještě houstla a  skoromanžel ztuha vnořil příbor, ještě hůř ho vyprostil. Namazala jsem mu chléb paštikou. Druhé jídlo z této kuchařky byl guláš. Stálo v ní: zpočátku nepodléváme, tak jsem si šla luštit křížovku. Nemusím říkat, kde skončily uhlíky z tehdy těžko sehnatelné kvalitní kližky.

Zakoupila jsem kuchařku jinou, ale vždy si přečetla jen ingredience a klohnila podle sebe. Od té doby, musím se pochválit, vařím docela slušně a na další nepovedený pokrm si ani nevzpomínám. Krom těch, kde jsem si popletla cukr se solí, nebo připálila.

Dobrou chuť            enka1

Tu kuchařku máme taky. Ale mě v ní vždycky zajímaly jen ty obrázky. Recepty vem čert.

 

Reklama