Kuba je ostrovní stát, je také jednou z posledních existujících „socialistických“ zemí. Hlavní město Havana – 2,2 mil. obyvatel (označována jako Paříž Karibiku) – velkoryse řešená metropole na břehu Floridského průlivu, s cenným historickým jádrem, památka UNESCO.


Nejslavnějším odvětvím je zpracování tabáku, zvláště pak výroba havanského rumu. Třetím oborem je cestovní ruch (cca 2 miliony cestovatelů ročně), většinou do hotelů all inclusive. Od počátku 90. let Kuba otevírá svou náruč zahraničním turistům. Ti jsou lákáni hlavně plážemi a mořem. Nejznámějším letoviskem je Varadero, ale nejnavštěvovanějším městem je pochopitelně Havana.Ta má ale svůj zenit za sebou. Většina historických budov je ve zchátralém stavu, po ulicích jezdí americká auta vyrobená v 50. letech.

Kuba leží v oblasti tropického podnebí. Celoročně jej ovlivňují větry, které se nazývají pasáty. Průměrná celoroční teplota se pohybuje okolo 25 °C. Teplota mořské vody u pobřeží zpravidla neklesá pod 24 °C. Nejvydatněji prší v říjnu, listopadu a květnu. Koncem léta a na podzim se v oblasti vyskytují cyklóny.

Kuba je krásná! Pojeďte jí poznat! Přinášíme vám aktuální nabídku na dva termíny od cestovní kanceláře Snail Travel!KUBOU KŘÍŽEM KRÁŽEM

12. 2.-23. 2. nebo 4. 3.-15. 3.

1.den: Varadero – Havana
Přílet na letiště ve Varaderu, odjezd autobusem do Havany, ubytování v hotelu Comodoro, večeře v hotelu.

2.den: Havana
Snídaně v hotelu, odpoledne prohlídka historické části Havany, prohlídka čtyř krásných náměstí, městského muzea (Palácio de los Capitanes Generáles), zastávka ve světoznámém baru Bodeguita del Médio, návštěva muzea destilérie značky Havana Club s ukázkou přípravy kubánských koktejlů a ochutnávkou jednoho z vybraných koktejlů, možnost vyfocení Capitolu a divadla Gardia Lorca, oběd. Následuje prohlídka moderních částí Havany: Náměstí Revoluce, pomník národního hrdiny José Martího, vracet se budete podél Malecónu přes rezidenční čtvrť Miramar, večeře v hotelu. Možnost návštěvy kabaretu Tropicana.

3.den: Havana – Viñales
Snídaně, odjezd do provincie Piñar del Río, zastávka v manufaktuře na výrobu doutníků, možnost jejich nákupu, pokračování v cestě do údolí Valle de Viñales, které je odborníky považováno za nejúrodnější k pěstování tabáku, prohlídka městečka Viñales, oběd v místní restauraci, prohlídka Cueva del Indio (projížďka na lodi jeskynním systémem), Mural de la Prehistoria, zastávka na vyhlídce, výklad ke vzniku údolí, ubytování v hotelu La Ermita nebo Los Jazmines, večeře v hotelu.

4.den: Vinales – Cienfuegos - Trinidad
Snídaně, odjezd do města Cienfuegos, prohlídka náměstí Parque Martí, a promenády El Bulevar, oběd, pokračování v cestě do města Trinidadu, ubytování v hotelu Ancón na stejnojmenné pláži večeře v hotelu, forma stravování all inclusive.

5.den: Trinidad
Snídaně, dopoledne prohlídka městečka pod záštitou UNESCA s domy s koloniální architekturou a uličkami dlážděnými oblými kameny, návštěva náměstí Plaza Mayor, muzea Museo Romántico a baru La Canchancara, návrat do hotelu Ancón, stravování formou all inclusive, zbytek dne určený k relaxaci na pláží.

6.den: Trinidad – Exkurze Topes de Collantes
Snídaně, odjezd do rezervace Topes de Collantes, pěší túra v doprovodu průvodce, pozorování fauny a flóry, zastávka u vodopádů, koupání, oběd na místní farmě, návrat do hotelu autobusem, ubytování v hotelu Ancón, forma stravování all inclusive.

7.den: Trinidad – Santa Clara – Varadero
Snídaně, odjezd do města Santa Clara, návštěva pomníku a muzea národního hrdiny Che Guevary, možnost obědu, pokračování v cestě do Varadera, ubytování v hotelu Cuatro Palmas, forma stravování all inclusive.

8.den: Varadero
Den určený k relaxaci, hotel Cuatro Palmas, forma stravováni all inclusive.

9.den: Varadero
Den určený k relaxaci, hotel Cuatro Plamas, strava – all inclusive. Za příplatek lze zajistit celodenní výlet katamaranem na ostrov Cayo Blanco.

10.den: Varadero – letiště Varadero
Dopoledne den volný na pláži, v odpoledních hodinách odjezd na letiště a odlet do ČR.

Cena 47 290,-Kč / os. ve dvoulůžkovém pokoji

Cena je v Kč za osobu a zahrnuje: letenku Praha-Varadero a zpět, ubytování: 2 noci v hotelu Comodoro s polopenzí, 1 noc v hotelu La Ernita nebo Los Jazmines s polopenzí, 3 noci v hotelu Ancon se službami all
inclusive, 3 noci v hotelu Cuatro Palmas se službami all inclusive, vstupné a obědy uvedené v programu,
transfery klimatizovaným autobusem, víza, česky hovořícího průvodce.

Cena nezahrnuje: let. a paliv.poplatek cca 4980,- Kč, fakultativní program, který je zvýrazněn, nápoje v hotelích s polopenzí, spropitné (před zahájením cesty se vybírá 30 Cuc na osobu), letištní taxu placenou před odletem 25 Cuc za osobu a pojištění.

INFORMACE A REZERVACE:
Snail Travel – specialista na Portugalsko, Veleslavínova 6, 110 00 Praha 1 – Staré Město, tel: 224814567, 224813926,
224813989, Fax: 224811819, E-mail: info@snailtravel.cz, www.snailtravel.cz

Reklama