Kuala Lumpur je moderní městská směsice malajské, indické a čínské kultury. Město je populačně o něco větší než Praha (1,7 milionu), ale má rozhodně o dost méně památek. O to líp, když nemáte moc času. Návštěva Kuala Lumpur se také hodí pro postupné zžití s asijskou kulturou, jsou zde totiž poměrně silné vlivy západní kultury, které sem vnášejí jakýsi řád a luxus.

Z letiště můžete být vlakem ve městě za 28 minut a 290 Kč

Z letiště KLIA (Kuala Lumpur International Airport) je možné se do centra dostat buď běžným městským autobusem. vlakem KLIA Express nebo taxíkem. Bus je samozřejmě nejlevnější, ale jede asi hodinu a místní mě před ním varovali. Luxusem vlaku KLIA jsem byla překvapená. Jezdí každých 15 - 20 min. a ve městě budete za méně než 30 minut s tím, že za jednu cenu zaplatíte cca 290 Kč. Výhodou také je, že vlak jezdí již od 5 hod. ráno až půlnoci (poslední vlak vyráží z města v 0,40 hod.).To bude ale vaše nejvyšší položka rozpočtu. Kuala Lumpur se cenově pohybuje přibližně jako u nás. KLIA Expressem dorazíte na zastávku KL Sentral, odkud povede vaše další cesta městskou hromadnou dopravou. Samozřejmě můžete využít i taxi, ale já sama toho nejsem fanouškem, protože MHD je bohatým zdrojem informací o životě (a módě) místních lidí.

Půl den na Twin Towers, přilehlý park s fontánou a obchoďák

Než se vám podaří dostat z letištního prostoru a budete v centru, potrvá asi dvě hodiny. Na cestu si dejte ještě větší rezervu. Jak naplnit zbylé dvě, tři, čtyři hodiny? V Praze by to byl těžký úkol, v Kuala Lumpur jasný volba – Petronas Twin Tower. Ze zastávky KLIA Expressu tam dojedete buď místním metrem nebo unikátní nadzemkou.

Nemusíte se bát, není to místo jen o výškových budovách „kualalumpurských dvojčatech“. Je to celý areál s nákupním centrem a venkovním areálem s parkem, lavičkami, přilehlými kavárnami a s jezírkem s barevnou „zpívající“ fontánou. Určitě si sebou vezměte i plavky, v parku je velmi příjemné brouzdaliště s drobnými vodopády. Vzhledem k tomu, že v Kuala panuje rovníkové klima, teploty se po většinu roku pohybují kolem 24 – 34 stupňů, určitě to bude v parku příjemné.


Zejména, pokud trávíte v Malajsii jen toto jediné odpoledne, bylo by snad hříchem nezkusit místní kuchyni. Nemusíme ani chodit daleko a hledat po městě zapadlou uličku s restaurací pro místní. Pohodlně a bez obav využijte služby místního food courtu v obchoďáku pod dvojčaty. V poslední partě mají restauraci, kterou poznáte jednoduše – bude tam narváno a spousta místních. Pozor si dejte, pokud se budete chtít občerstvit v parku alkoholem. Jste v muslimské zemi a popíjení alkoholu na veřejných místech je zakázáno.

Všichni fandové výškových budov by si měli zarezervovat lístek na výstup na Patronas Tower s předstihem online, protože na místě už volný lístek nejspíše neseženete. Pouze brzy ráno a pondělky mají zavřeno. Výtahem pak dojedete do 41. patra za cca 500 Kč a výhled určitě stojí za to!


Fotogalerie foceno Honorem 9 na automatický režim, takže velmi pohodlně bez starostí se vždy přizpůsobil scéně tak, aby fotodokumentaci vyfotil hezky i amatér.

Uložit

Uložit

Reklama