V pražském Palladiu proběhne dnes módní přehlídka k patnáctým narozeninám časopisu Elle. Pro tuto událost navrhlo patnáct českých návrhářů své modely. Některé včetně krátkých rozhovorů jsme vám představili. Tady jsou zbývající.

Najdete si mezi nimi svého favorita? Který model byste chtěla mít?

pol

Jakub Polanka: koktejlové šaty z hedvábí. Při volbě barev zvolil Jakub růžovou a černou. Eleganci šatů doplňuje stuha a ručně vázané šperky, které jsou v příjemném kontrastu s hladce růžovým hedvábím.

m

Muset – Radana a Pavel Ivančicovi (vlevo): Svým modelem se snažili vyjádřit jednoduchost a lehkost volně inspirovanou krásou folklorních krojů. Ačkoliv byla pro tento model zvolena forma redukce tvaru, čistá plocha, uvolněná proporce a potlačení křivky ženského těla, výsledkem je velmi ženský, elegantní a sexy model.

Liběna Rochová (uprostřed): sněhobílé šaty s dlouhými rukávy z vlněného žerzeje. Ačkoliv je módní scéna od Liběny zvyklá na inspirativnější večerní toalety, tyto šaty vznikly s cílem jednoduchosti a použití ke každodennímu nošení.

Leeda – Lucie Kutálková a Lucie Trnková (vpravo): hedvábné šaty zdobené kameny. Na šaty bylo použito hedvábí se spandexem (elastanem), vnitřní část sukně je pak tvořena hedvábným šifonem a kameny z Preciosy.

kup

Radka Kubková - šaty na první pohled připomínají jemnost a eleganci antických žen. Základem tohoto modelu je rafinovaná kombinace jemně plizovaného hedvábí a hrubšího lnu se zlatavým potiskem.

sal

Camilla Solomon: Černé hedvábné šaty plné svůdnosti, pštrosích per a krajek. Inspirací pro tento model jí byla koketérie období belle epoque.

Taťána Kováříková: růžovo-fialové šaty z viskózy a acetátu. Autorka modelu se nechala inspirovat ženskostí, barvou a materiálem.

pr

Sistersconspiracy - Alice Klouzková & Jana Jetelová (vlevo): Model vytvořený dvěma módními návrhářkami se zcela liší od ostatních modelů. Propojuje dámský a pánský šatník v jeden model. Inspirací byla autorkám „obyčejná“ pánská košile, kterou se jim podařilo díky luxusnímu taftu a skvělému střihu posunout až k dámskému modelu večerních šatů.

Monika Drápalová (uprostřed) - šaty v minimalistickém stylu antických rób z plisovaného materiálu, který se lehce přizpůsobí postavě, a kombinace černé a bílé, která je nesmrtelná!

Timoure et group – Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková (vpravo): Hedvábný model s bavlněnou spodničkou, ve kterém se snoubí noblesa, šarm a kouzlo. Šaty jsou přímým zosobněním tajuplné záře hvězd stříbrného plátna 30. let.

Jak se vám líbí modely českých návrhářů? Který byste chtěla mít doma? Kolik byste byla ochotna za něj zaplatit?