5c5d4f6ea4b80obrazek.png

Krevní skupina A: Vegetariánské menu nebo ryba a denně sklenka červeného

  • Pokud máte krevní skupinu A, je pro vás nejvhodnější rostlinná strava. Zelenina a občasný příjem bílého masa, ale především ryby, jsou tím pravým. A jak jinak si dopřát rybu než plovoucí ve víně. K jemnějším rybám se hodí sušší bílá vína, jako je Veltlínské zelené, Sauvignon nebo Ryzlink Rýnský. K lososu je dobrou volbou růžové víno. Pečené a grilované druhy ryb můžete doplnit i červeným. Na něm by si lidé s krevní skupinou A dokonce měli pochutnávat pravidelně, jelikož bývají více náchylní k srdečním chorobám. Sklenička denně je totiž považována za prostředek ke snížení rizika onemocnění srdce.

5c5d510b6e23dobrazek.png
Víno Mikulov Sommelier Club Veltlínské zelené 2015 pozdní sběr, Víno Mikulov Ryzlink rýnský, Chateau Bzenec Rulandské modré, Habánské sklepy Sauvignon, Osobnivinoteka.cz, od 89 Kč

Krevní skupina B: Jehněčí s růžovým Zweigeltrebe

  • Lidem s krevní skupinou B nedělá dobře velké množství červeného masa, ale ani kuřete. Z mas je nejvhodnější jehněcí, skopové a králičí, přílohou mohou být brambory či rýže a velká porce zeleniny. Jehněčí či skopové výborně doplní lehčí a šťavnaté Zweigeltrebe rosé nebo Merlot. Jemně dochuceného králíka si můžete vychutnat s Neuburským, v chuťově výraznější variantě je pro vás vhodný Ryzlink Vlašský či Modrý Portugal. Lidé s „Béčkem“ se obecně těší dobrému zdraví a mají nižší předpoklad k onemocnění civilizačními chorobami. Sklenka červeného, bílého či rosé nebo i sklenice piva tu a tam, oblíbená káva a černý čaj v tomto případě vůbec neuškodí.

5c5d53094da03obrazek.png
Zweigeltrebe rosé, Ryzlink vlašský, Domaine Blomac - Merlot, Modrý portugal, Winehouse.cz, od 99 Kč

Krevní skupina 0: Místo cereálií hovězí steak a Cabernet Sauvignon

  • Jste pravý masožravec a vaším hnacím motorem jsou bílkoviny. Jezte libové hovězí, jehněčí, krůtí, kuřecí nebo ryby tak často, jak jen chcete. K dochucení používejte kari, kurkumu, petržel či kajenský pepř. Ideální přílohou je zelenina, a to hlavně listová. Vyhýbat byste se měli limonádám, kávě, destilátům a černému čaji. K hovězímu steaku si ale bez obav nalijte sklenku Cabernetu Sauvignon, Frankovky nebo Merlotu.
  • 5c5d558deaaaaobrazek.png
    Reisten, Maidenburg - Merlot, Krist, Kristovy poklady - Frankovka, Hort, Sauvignon - kabinetní, Vino-klub.cz, od 169 Kč

Krevní skupina AB: Salát s kozím sýrem, ořechy a Sauvignon

  • Skupině AB prospívají cereálie, mléčné výrobky a hlavně zelenina. Maso si dopřát můžete, ale jen občas a v menších porcích. Dobře se budete cítit po kysaných mléčných výrobcích, jogurtech i sýrech, ale dejte přednost těm s nižším obsahem tuku. V klidu si můžete vychutnat také kávu a víno, oba nápoje mají na vaše tělo pozitivní účinky. Stejně jako lehká jídla jsou pro vás vhodná i lehká a jednoduchá vína jako je Müller Thurgau, Veltlínské zelené a Sauvignon.

5c5d571eaf358obrazek.pngFoto: Shutterstock.com

Reklama