Kdybych měla jmenovat deset oděvních kousků, které nechybí v žádném šatníku, určitě by mezi nimi nechyběly džíny.
Já osobně neznám jedinou ženu, vyjma mé mámy, která by byla džínami nedotčená. Dokonce i tchyně (generace mé mámy) chodila jeden čas v elestických džínách, které schrastila v nějakém sekáči a byla na ně patřičně hrdá. 
Kolik už jsme jich za život vystřídaly, prošoupaly, rozedraly i oplakaly? Kolika džínovými styly už jsme prošli?

Však se návrháři také pěkně snaží, abychom stále toužily po nových a nových trendech. Vymýšlejí si na nás různé fígle: Snižují nebo zvyšují pasy, zužují a rozšiřují nohavice, šisují nebo nechávají tmavé, devastují nebo naopak zdobí... Čert aby se vyznal v tom, jaké džíny frčí právě teď.

V obchodech jsou stále častěji vidět zvony, kterým měl už dávno odzvonit umíráček.
I plandavé „širokáče" s vysokým pasem se snaží prosazovat, ale jasně vedou trubky, čím užší a delší, tím lepší. Pěkně u kotníků narolované, k nim balerínky nebo loďky na vysokém podpatku. Ale řekněte mi, milé ženy, kdopak si takové džíny může dovolit? Zase jen štíhlé, dlouhonohé, bezzadkové a bezbřiché gazely, protože jen ty vypadají v obtažených trubkách dobře.
Ale my nedokonalé nezoufejme. Vyštrachala jsem pro nás hvězdnou inspiraci. Až jsem se divila, kolik džínových stylů se nosí.

 Ale jestli jste konzervativní jako třeba já, můžete klidně zůstat u střihu, který vám vyhovuje. Klasikou nic nezkazíte. Klidně zůstaňte u zlaté střední cesty: rovných nohavic, pasu, který je vám pohodlný, a barvy, která vám sluší.
Někdy dá fušku takové džíny najít. Mně třeba vyhovuje jen jedna značka a k ní chodím prakticky na jistotu. Jiné, byť by se mi na druhých líbily sebevíc, mi prostě nesedí.

 

 
Vybrala byste si?
Které džíny jsou ty „vaše“?
Podléháte džínovým trendům, nebo máte ráda klasiku?
Vyhovuje vám víc značek, nebo jste věrná jedné?
Kam džíny nosíte a s čím je nejraději kombinujete?
Nosíte je s jehlami, nebo s teniskami?
Znáte nějakou ženu, která neměla džíny nikdy na sobě?
Napište mi.

Reklama