Říká se, že když s někým žijeme delší čas, pak přejímáme jeho zvyky za své a naopak. Nejsem si jistá, ale myslím, že to platí i u Koček.

 

Posuďte sami:

 

Kočka se stává člověkem

 

Kočka též často kouká do ledničky, nic si nevezme a tváří se stylem: A stejně tam je h….!!! Jako vždy!!!

 

Očumuje u misky s jídlem a tváří se divně, že je zas to samý, co včera (nebo ráno).

Stejně přiblble se tváří, je-li v misce něco, na co zrovna nemá chuť.

Jídlo, na které zrovna nemá chuť dokáže velmi okázale přehlížet a dožadovat se něčeho lepšího. Ba někdy se tváří ve výsledku asi jako: „Jsem ochotna umřít hlady!“

 

Kočky, stejně jako některé ženy, jsou citlivé na pochvaly a něžnosti. Poskytnete-li Kočce dostatečný počet pochval a něžností, rozněžní se a dovolí vám víc. Například si k vám zaleze do postele a chce se mazlit…Pánové, vezměte si příklad!

 

Stejně jako některé povídavé sousedky děsně ráda očumuje mezi dveřmi, čímž větrá cenné teplo do prostoru. Nebo naopak větrá cenný chlad a pouští do domu nesnesitelné venkovní horko. Místo probírání horkých novinek ze všech pater činžáku ovšem kouká kamsi ven a tváří se stejně vážně jako ona sousedka.

 

A stejně jako někteří lidé mají, jak se říká v zadečku oje, protože za sebou zásadně nezavírají dveře….

 

Trochu erotiky na závěr:

Občas nastane u Koček vzácná chvíle, kdy vás přijde váš miláček vzbudit opravdu něžně. Lehce přilehne, něžňoučce si vezme do tlapek vaši ruku a začne ji olizovat tím nejjemnějším způsobem, spíš bych řekla- letmo olíbávat. Dokonce si myslím, že i dává pozor na to, aby se lidské kůže nedotýkala tou chlupatou drsnou částí jazyka. Používá jen tu přední jemnou část.

 

Lidé se stávají Kočkami:

 

Z teplého pelíšku se jim nechce naprosto stejně jako Kočkám.

 

Docela obdivuji jedince, kteří dokázali vzít za svůj typicky kočičí přístup k jídlu. Všimněte si, že kočky po jídle zásadně nespěchají. Pečlivě si olížou tlamičku, packy a často přidají ještě něco málo očisty zbytku těla. Poté se ladně protáhnou a teprve poté pokračují v jiné činnosti. Většinou spánku. To je pro člověka celkem nereálné, přesto ten klid a pohodu po jídle bychom od nich mohli okoukat. Lidi ale rádi jedí za pochodu anebo maximálně ihned, jak spolknou poslední sousto, se už ženou kamsi vpřed.

 

Pravidelnou péči o srst by většina z nás ráda nahradila neméně příjemnou masáží celého těla.

 

Víc mě teď zrovna nenapadá, ale možná někoho z vás napadne některá kočičí vlastnost, která přechází na vás.

Ostatně čím víc nad tím přemýšlím, tím více mi nějak ty rozdíly splývají. Někdy je Kočka člověkem, jindy člověk Kočkou…

Reklama