Blesky fotografů a zvídavé otázky novinářů lítaly nedávno vzduchem v pražském klubu Limonádový Joe. Čtrnáct osobností tam totiž peklo střevíček pro Popelku, a to si přece nemohl nechat ujít ani magazín Žena-in!

Popelka

Představitelé muzikálu na ledě Popelka se totiž na jednom setkání tak dlouho dohadovali, jak moc malý střevíček vlastně Popelka nosila, až někoho napadlo, že by nebylo od věci zkusit střevíček vyrobit. Z diskuze, z čeho by takový střevíček měl být, vzešla soutěž o pečení střevíčku. A tak se zpěvačka Leona Machálková, „Ozzák“ Martin Dejdar, Magda Malá, PopelkaLeona Černá, Milan Drobný, režisér Jindřich Šimek, Václav Kopta, Martin Pošta, Renata Podlipská, Hana Buštíková, Hanka Křížová, Vlastimil Harapes, Rudolf Kubík a Milan Drobný nasoukali do zástěr a za asistence cukrářské odbornice Pavly se pustili do tvorby perníkového těsta, které následně vytvarovali, nebo se o to alespoň pokoušeli, v Popelčin střevíc. To vše za pozornosti poroty z řad médií, mezi nimiž jsme byli i my z redakce a výherkyně Petra z Prahy, která si jako doprovod vzala svého synátora a oba bedlivě sledovali, jak jde slavným válení těsta a pečení.

Protagonisté ledového muzikálu Popelka se rozdělili na dvě družstva - ženské a mužské. Ženskému týmu velela Leona Machálková a mužskému režisér Jindřich Šimek.

Ač to mnohé překvapilo, mužský tým zdaleka nepůsobil tak bezradně, jak se původně zdálo. Zatímco ženy pojaly pečení střevíčku zcela pragmaticky, pánové popustili uzdu kreativitě a s těstem se doslova mazlili. Velkou pozornost na sebe strhnul Martin Dejdar, který vyválené těsto po kouskách odnášel za dělicí stěnu a nikoho tam nechtěl pustit. Až později se ukázalo, že tam oním těstem obkládal starý škrpál, takže jeho střevíc dostal přímo reálnou, nositelnou podobu.  

Dejdar pekl ve 3D

Popelka

Popelka„Není to spíš střevíc pro Popeláka nebo škrpál pro Lábuse?“ namítala z počátku nad jeho výtvorem porota. Na to ovšem Dejdar argumentoval, že dnes frčí všechno ve 3D, tak jaképak nereálné placky! Své dílko si nakonec před porotci uhájil, i když se zpočátku zdálo, že bude diskvalifikován.
„Myslím, že je třeba ocenit originální nápad,“ prohlásila předsedkyně poroty Lidka Mahlerová a ostatní jí dali za pravdu. Leona Machálková, stejně jako část kolegů z muzikálu, vzala na pečení svého syna Artura.
„Já doma moc nepeču, a když, tak právě perníčky, proto se mi hodí, že pečeme zrovna z tohoto těsta,“ usmívala se při pečení. Artur mamince pomáhal tvarovat i zdobit, což Leona Machálková ocenila nejen tím, že Arturovi ozdobila obličej cukrářským krémem, ale dovolila mu, aby jejich společný výtvor odnesl do školy spolužákům.

Pánové přijali odvetu ve vaření

Popelka

výherkyněAčkoli si ženský tým věřil a vůbec nikdo nepochyboval o jejich výhře, výsledný verdikt poroty byl překvapivý. Ovace vítěze nakonec sklidilo mužské osazenstvo. To si neodpustilo narážky na sebevědomé komentáře ženského družstva před zahájením soutěže. Kluci si výhru jaksepatří vychutnali nad sklenkou sektu.
„Výhra nás samozřejmě moc těší,“ potvrdil režisér Šimek radost z vítězství, „musím ale přiznat, že jsem se zapotil víc než u psaní scénáře Popelky. Tohle prostě není moje parketa.“
A jak si pečení užila naše čtenářka Petra?
„Moc se nám to líbilo. Syn se chtěl nejvíce vyfotit s krasobruslařkou Radkou Kovaříkovou,“ smála se Petra, která je pravidelnou čtenářkou Ženy-in, a jak nám přiznala, ve výhrách už se na ni v našem magazínu usmálo štěstí několikrát.

Popelka

PopelkaA co poražené dámy? Ty se nechaly slyšet, že chtějí jednoznačně odvetu, protagonisté Popelky se tedy domluvili, že příští kulinářské klání bude o vaření. Tak tedy uvidíme, na jaké recepty se můžeme těšit!

Reklama