O čtenářkách našeho magazínu je všeobecně známo, že milují zvířata a zvířátková témata jsou jedna z nejoblíbenějších. Jsem zvědavá, jaká bude odezva na téma Moje neoblíbené zvíře. Přizná se některá z vás k tomu, že nějaké zvíře nemá ráda, štítí se ho, nebo je jí dokonce odporné?

animal

K tomuto tématu dne jsem přišla jako slepý k houslím. Vymysleli si ho na mě kolegové v době, když se plánovaly články a já byla nemocná. Tuhle potměšilost mi snad udělali naschvál. Já, takový milovník zvířat všeho druhu, mám najít nějaké, které je mi nesympatické, protivné nebo jinak neoblíbené? To bude asi pěkná fuška. Jo, kdyby to tak bylo obráceně, to by byl výčet… ale o to asi nejde, to by bylo moc jednoduché.

Takže budu přemýšlet.

Možná by se našlo nějaké, kterého se štítím,  zrovna mi nevoní, nebo bych se ho nikdy nedotkla. Ale ani o takovém bych nemohla říct, že je neoblíbené. Spíš ho nevyhledávám a nechávám žít. I na myších, potkanech, hadech, štírech a pavoucích nacházím něco milého, sympatického, obdivuhodného a docela rozumím těm, co si je pořídí jako domácí „mazlíčky“.

Ale kdybych přece jenom měla vybrat zvíře, které mi není dvakrát sympatické, byla by to asi opice. Nevím proč. Možná teď naštvu milovnice těchto chytrých, hbitých a obecně velmi oblíbených zvířat, ale už jako dítě jsem nechápala, co na nich všichni vidí. Jejich výběhy a klece v Zoo byly vždycky doslova obsypány davy dospělých i dětí, kteří se váleli smíchy nad jejich zlomyslnými kousky. A vydrželi se tak bavit dlouhé minuty, snad i hodiny, zatímco ladnost divokých šelem, půvab antilop nebo důstojnost slonů nestála za jejich pozornost. Vzali je jen tak za pochodu, aby se neřeklo.

Ale abych zase těm opicím tolik nekřivdila, nepatří sice mezi má oblíbená zvířata, ale to neznamená, že nejsem ráda, že jsou na světě. To ovšem nemohu říct o tvorovi, na kterého jsem si teď vzpomněla. Je odporný, odpudivý a nechápu jediný důvod, proč ho příroda stvořila. Je to klíště.

Myslím, že nemusím uvádět důvody, proč je právě tohle zvíře mým neoblíbeným. Což je dost slabé slovo.  

A které je to pro vás, milé ženy-in? Které zvíře je vám nesympatické, protivné, odporné a proč? Máte nějaké zvíře, které jste měla dřív docela ráda a změnila jste názor? Co vám udělalo? Máte nějakou špatnou zkušenost se zvířetem či zvířaty? Kterých zvířat se štítíte, bojíte, nebo z nich máte dokonce panickou hrůzu? Zkoušely jste ten odpor někdy překonat? Podařilo se? Máte na nějaká zvířata alergii? Napište nám o všech negativních zkušenostech se zvířaty.

Na vaše příspěvky pod heslem: Moje neoblíbené zvíře se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat, když svým příspěvkem obohatíte dnešní vydání? Tuto exkluzivní kazetu vlasové kosmetiky

cena

Klikněte si na další články na zvířecí téma:

Bez zvířat by byl svět neúnosný

Příběh psa: málem mě umlátil vlastní páneček

Proč kočky vyhledávají geopatogenní zóny?