shutterstock-1093010876-1-.jpg
Foto: Profimedia

V souladu s celkovou estetikou těla mnoho žen utrácí spoustu peněz za své spodní prádlo, aby jejich prsa vypadala dobře a zároveň byla podepřena podprsenkou a cítily se pohodlně. Ačkoliv je na trhu k dispozici mnoho druhů podprsenek, je důležité, abyste při nákupu vzaly v úvahu určité faktory.

Zatímco většina žen bere v úvahu hlavně obvod, tiktokerka a majitelka e-shopu s podprsenkami Nicola Crook vysvětluje, že důležitou roli hraje i tvar. Ve svém průvodci vysvětlila, že existuje zhruba šest různých typů prsou. Například na povislejší prsa, která popisuje jako podlouhlá dole plnější, doporučuje podprsenku s plným pokrytím prsou nebo balconettového typu střiženou o něco níže. První zakryje celá prsa, zatímco druhá je bude zvedat nahoru.

shutterstock-400197442.jpg
Foto: Profimedia

Ženám, které mají ňadra směřující spíše od sebe, radí Nicola nosit plunge podprsenku, tedy hlubokou podprsenku s nízkým středem nebo podprsenku s boční podporou. Pro asymetrická prsa, kdy je jedno výrazně větší než druhé, zase doporučuje podprsenku, kde se dá vložit do jednoho košíčku vycpávka.

Pro prsa ve tvaru zvonu, která jsou u kořene menší a ve spodní části ňader širší, je ideální opět plunge styl nebo balconette. Pak jsou tu atletická ňadra, jak je Nicola nazývá, která jsou obvykle širší s větším množstvím svalů a méně tkáně. K těm se hodí plunge nebo push-up podprsenka. Pro ženy s kulatými ňadry, nahoře i dole plnými, se hodí podprsenka s plným zakrytím. Pro menší prsa tohoto typu je vhodná i braletka. 

Zdroje: Instagram Nicola Crook, Buzzfeed