Slunce, moře, pláže… Tak vypadá pro většinu Čechů představa ideální dovolené v Chorvatsku. Nicméně i tak je prima se aspoň jednou během pobytu vydat někam za poznáním a jinou zábavou. Přinášíme vám par tipů na zajímavá místa, která by letos stála za to navštívit.

Na co mimořádného se během letošní sezony mohou turisté v Chorvatsku těšit? Aktuální tipy jsme získali opět přímo od zdroje - Chorvatského turistického sdružení a jeho ředitelky Jeleny Bilić:

Pro milovníky věhlasných pláží: Pláž Stiniva na ostrově Vis

Užijte si místo, které bylo vyhlášeno nejkrásnější pláží v Evropě v r. 2016.

- Pláž Stiniva na ostrově Vis vyhlášená nejkrásnější pláží v Evropě v r. 2016

Nejkrásnější pláže Evropy jsou pravidelně každý rok vyhlašovány portálem European Best Destination (Evropské nejlepší destinace).

Pro milovníky olivového oleje a poznání: Museum Olei Histriae - Pula

Dozvíte se zde úplně vše o tomto zázraku výživy, včetně toho proč již Římané tolik cenili istrijský olivový olej. A nezapomeňte si tam nějaký také koupit, což ostatně platí pro jakékoliv místo v Chorvatsku, jež navštívíte.

Pro malé i velké dobrodruhy: Fun Park Mirnovec

V druhé polovině června se otevře první tématicko - zábavný park pro děti a dospělé po vzoru proslulých center adrenalinové zábavy. Mirnovec Fun Park se bude rozprostírat na ploše téměř 45.000 m2 v letovisku Biograd na Moru. Návštěvníkům parku bude k dispozici 24 atrakcí rozdělených do tří částí: Pirátské město, Divoký západ a Vesmír.

FUN PARK MIRNOVEC

Osobní poznámka redaktorky: V Biogradu na Moru jsem byla a mohu tuto lokalitu z hlediska přístupu do vody i s malými dětmi jen doporučit. Navíc jde o rozumný cestovní kompromis mezi blízkou Istrií a vzdáleným jihem.

Pro milovníky historie: Muzeum Apoxyomena - Mali Lošinj

Antická bronzová socha Apoxyomena představuje jedinou sochu tohoto druhu na východním pobřeží Jadranu, a proto se dočkala i svého muzea v paláci Kvarner na ostrově Mali Lošinj.

Muzeum Apoxyomena

Jedná se o výjimečné kulturní bohatství, které nyní doplňuje už tak zajímavou turistickou nabídku ostrova.

Muzeum Apoxyomena

Pro majitelé pejsků: První pláž s kavárnou pro psy - Crikvenica

V Crikvenici byla před několika lety zřízena pláž, která byla již několikrát vyhlášená nejlepší pláží pro psy v Chorvatsku. Od letošního léta vyrostla na pláži nová atrakce - kavárna pro psy Monty´s Dog Beach a Bar Crikvenica a vše je stejné jako v pravé kavárně.

foto: Chorvatské turistické sdružení

Další místa, která stojí za vidění:

  • Podzemní město Paklenica- zahrnuje multimediální sál s umělou lezeckou stěnou, obchod se suvenýry, prostor pro chorvatskou horskou službu.
  • Pevnost Barone - Šibenický region: nejlepší kulturně turistická atrakce za r. 2016

A pak samozřejmě klasika, kterou byste si neměli nechat ujít:

Přečtěte si také:

Reklama