Jenom pro připomenutí: Co jsou vlastně Krysáci? Jsou to tři kamarádi. Hodan a Hubert jsou vizovičtí krysáci ze zdejšího smetiště. Jednoho dne přijede na smetiště nákladní auto s odpadky. Mezi starými nepotřebnými věcmi, které na smetiště vysype, se náhodou ocitne také Eda, laboratorní potkan z Prahy. A právě tady má počátek nerozlučné přátelství našich neobvyklých hrdinů.
Nelze ještě opomenout sádrového trpaslíka Ludvíčka, který Krysákům slouží jako hračka i jako tichý společník a zvláštní kamarád. A samozřejmě také Bolka Polívku a Jiřího Pechu, kteří propůjčili hrdinům večerníčku svůj hlas.

Krysáci si svoji velkou televizní premiéru prožili 1. ledna letošního roku. Přesto, že děj do jisté míry konfrontuje venkov a velkoměsto, a tím rozděluje své diváky do několika názorových táborů, získal si večerníček značnou popularitu. Česká televize tak přistoupila k netypickému kroku v programovém schématu vysílaní a Krysáci se ani ne rok po své premiéře dočkají reprízy. „Krysáci jsou vlastně docela nečekaní,“ říká režisér Cyril Podolský. „Jsou to nečekaní hrdinové, kteří na nečekaném místě prožívají nečekané příhody. Tenhle nečekaný večerníček nakonec dopadl dobře pro Krysáky i pro děti. A ty se u něj, většinou, nečekaně dobře bavily. Takže jsem moc rád, za sebe i za Krysáky!“

První díl reprízy třináctidílného seriálu mohli diváci zhlédnout na ČT1 v neděli 14. září 2008 v dopoledním pořadu Hřiště 7. U této příležitosti byla moderátorem pořadu Martinem Dejdarem a režisérem Krysáků Cyrilem Podolským vyhlášena velká soutěž o zájezd za Krysáky a také o plyšové postavičky hlavních hrdinů.

SOUTĚŽ!

„Namaluj místo, kde by Krysákům bylo ještě lépe než v šuplících šicího stroje!“

Všechny soutěžní obrázky budou vystaveny na www.krysaci.cz, kde jim budou návštěvníci těchto stránek přidělovat své hlasy. Na těchto stránkách se můžete dozvědět i další informace o tomto projektu. Vítězem soutěže bude autor obrázku, který k 5. listopadu 2008 obdrží na webových stránkách nejvíce hlasů.

První tři výherci získají zájezd za Krysáky a dalších šest pak plyšového Krysáka podle vlastního výběru.
Soutěž probíhá do 10. října 2008. Děti mohou posílat své obrázky emailem na adresu: soutez@krysaci.cz nebo poštou na adresu:
Krysáci, Filmová 174, 761 79 Zlín.

A co víc? „V příštím roce se mohou všichni těšit na další premiérovou řadu Krysáků, která v současné době vzniká ve Studiu produkce 2,“ dodal Lukáš Záhoř z tohoto studia.

Dívali jste se na Krysáky? Jak se vám líbí? A jak se líbí vašim dětem? Myslíte si, že seriál ze smetiště je krok správným směrem ve večerníčkovské tvorbě?

Reklama