Na první setkání s mou tchýní myslím nezapomene žádný z jeho protagonistů. Stalo se tak vlastně ještě dříve, než jsem se svým manželem začala „oficiálně“ chodit. Byli jsme zatím ve fázi, kdy se z kamarádství rodil milostný vztah.

Shodou okolností jsem v té době měla zdravotní problémy, rozvinula se u mě chronická porucha štítné žlázy a než se podařilo správně určit dávku léků, musela jsem snad každý týden chodit na odběry krve.

Bohužel jsem v tomto ohledu noční můrou všech zdravotních sester, jelikož mé žíly se nabírání krve urputně vzpírají. Při posledním pokusu se sestře podařilo přivodit mi popraskání snad všech žil, u nichž se o odběr pokusila (a neuspěla), takže na schůzku s manželem jsem se dostavila v mírně roztřeseném stavu, s krvavými koláči přes obě předloktí a s vidinou, že zítra půjdu pod její tupou jehlu zas.

Můj budoucí muž se mých fialových rukou zděsil a pronesl osudnou větu: „Poslyš, moje máma je zdravotní sestra, dlouhá léta pracovala na JIPce, nabírat krev umí jak nikdo!“

A tak jsem si na klinice vyzvedla zkumavky s tím, že již nechci být jejich pokusným jehelníčkem a opatřím si svou krev svépomocí. Druhý den ráno jsem se dostavila do manželova bytu, kde už na mě čekal i s maminkou.

Hezká, sympatická paní vytáhla již méně sympatické propriety pro odběr krve. Po prozkoumání mých bezžilných rukou se usnesla, že běžnou jehlou se ničeho nedosáhne a že použije klasickou, natahovací injekční stříkačku.

K mému překvapení a vděku se jí podařilo bezchybně nabrat krev hned napoprvé. Potřebovala ale otevřít zkumavku, aby do ní krev přemístila. „Já ti tu injekci podržím,“ nabídl se manžel. „A umíš držet stříkačku?“ otázala se tchýně podezíravě. „Pozor, je to pod tlakem!“

„Jasněééé,“ pronesl můj ješitný muž. Suverénně uchopil stříkačku… a najednou byla celá místnost plná krve. Injekce v jeho nezkušených prstech doslova explodovala, krev byla na stole, na zemi, na židli, na mně, na manželovi, ba dokonce i na okně za námi… ovšem největší část ulpěla na mé budoucí tchýni. Obličej měla téměř k nepoznání.

„Co se kasáš, že to umíš!?!“ prskala tchýně a vytírala si mou krev z oka. „Syn zdravotní sestry a neví, jak má držet stříkačku!“ „Já myslel, že na tom nic není!“ bránil se můj budoucí muž.

Vzájemně jsme na sebe s budoucí tchýní pohlédly… a rozesmály se, až jsme málem spadly pod stůl. Pak jsme všichni uklidili krvavou spoušť a tchýně mi zručně odebrala krev znovu (ale stříkačku už nikomu do ruky nepůjčila).

Vztah s tchýní máme, myslím, dodneška velmi pěkný. Takové krvavé námluvy, to lidi sblíží!

*Kotě*


Kotě,

to byl opravdu velmi originální vstup do rodiny :)!

Jen si říkám, že osobně bych asi už při samotném odběru krve omdlela, tak jak je to mým zvykem, takže by nejspíš vstup ani do této rodiny nebyl nejlepší.

dnešní téma: PRVNÍ NÁVŠTĚVA U RODIČŮ
Jaká byla první návštěva u rodičů bývalého přítele nebo budoucího manžela?
Jak vás rodiče přijali?
Jak se chovali vaši rodiče k nápadníkům?
Jaké kladli otázky na vašeho přítele?
Chtěli se s ním vůbec bavit?
Proč si ho nakonec oblíbili?
Stal se vám nějaký trapas?
Zavzpomínejte a napište:

redakce@zena-in.cz 


Soutěž

1. obrázek:Více o soutěži TADY.

Reklama