krůtí hamburger s mátou

Dokonalé hamburgery se staly oblíbeným kouskem mého muže. Rád si hraje s voňavou dušenou cibulkou, která s mletým masem a čerstvou zeleninou chutná úplně dokonale. S láskou připravuje maso, opéká pečivo a kompletuje tu dokonalou pochoutku.

Hovězí maso jsme naposledy vyměnili za krůtí a výsledek stál za ten risk. U řezníka jsme koupili krůtí ořez, který jsme nechali pomlet a přimíchali pár nezbytných surovin. Hosty nejvíce překvapila chuť máty, která maso krásně doplňuje.

Suroviny

500 g mletého krůtího masa
sůl a čerstvě mletý pepř
hrst jemně nasekané čerstvé máty
šťávy z 1/2 limetky
trocha chilli koření
trocha strouhanky
2 stroužky česneku
4 jarní cibulky

Postup

Jarní cibulku nakrájíme na tenká kolečka, včetně zelených natí. Česnek prolisujeme, mátu nasekáme najemno. Všechny suroviny smícháme dohromady a důkladně prohněteme. Ze směsi tvoříme vyšší placičky, které vprostřed lehce promáčkneme (vymáčkneme malý důlek). Maso se tak lépe propeče.

Necháme hodinu až dvě odpočinou v lednici a grilujeme na rozpáleném kameni, či roštu. Krůtí hamburgery byly hotové velice rychle, grilovali jsme asi pět minut z každé strany.

Před dokončením grilování rozřízneme i bulky, které řeznou stranou necháme chvíli prohřát na grilu. Plníme ledovým salátem, rajčaty (nezapomeňte osolit!!!), podušenou cibulkou a masem. Jako dresink používáme smíchaný kečup s majonézou, který ještě můžeme dochutit kořením.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama