Soutež odbornosti začínajících kuchařů a kuchařek KRŮTA 2006 zná svého vítěze. Vítězem úvodního ročníku soutěže začínajících kuchařů a kuchařek „KRŮTA 2006“, který se dnes uskutečnil v hotelu Monty v Mariánských Lázních, se stala Marta Vovsová ze Střední školy zemědělské a potravinářské, Klatovy. Viz foto.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Na druhém místě se umístil Karel Čermák ze SPV Grandhotel Pupp, o.p.s. Karlovy Vary. Jako třetí skončil Lukáš Knap ze Středního odborného učiliště, Mariánské Lázně.


Soutěže se zúčastnilo celkem 11 soutěžících ze 7 středních odborných škol a středních odborných učilišť studijních oborů kuchař – kuchařka registrovaných v Plzeňském a Karlovarském kraji.. Pořadatelem soutěže je společnost ADEX AGRO, a. s., sídlící v Lomu u Tachova. Soutěžící před odbornou porotou předvedli přípravu hlavního jídla z krůtího masa, které zajistil hlavní sponzor a pořadatel soutěže ADEX AGRO, a. s., spolu s přílohou, podmínkou byla příprava pokrmu podle vlastní receptury. Pětičlenná odborná porota posuzovala celkem 7 kategorií, mezi něž patřil vzhled pokrmu, jeho chuť a vůně, pracnost přípravy, zručnost soutěžícího, dodržování zásad hygieny, cenová úroveň a profesní vzhled. Soutěžící také musel dodržet stanovený časový limit.

 

Celou zprávu a snímek vítězky naleznete v příloze.

 

Srdečně zdraví

Josef Vacl


Loučíme se s krůtami, gratulujeme vítězce a vzkazujeme poraženým, ať si nějakou vypasenou krůtou nebo hloupým volem nenechají otrávit život :-)
Reklama