Jaké knihy upřednostňuje čtenářka s nickem Krupová a při jaké knize se v současnosti zabere do děje, se dozvíte v dalším knižním příspěvku.

Zdravím redakci a čtenářky.

Nejsem asi ten správný člověk, aby ohodnotil knihy tištěné a E - knihy. Protože nemám čtečku a žádnou elektrickou knihu jsem nikdy nečetla. Pokud ji nedostanu darem k Vánocům, sama si ji ani nekoupím.
Jsem totiž milovnice tištěných knížek. I když jsou tak 5x dražší, 500x těžší a pomalu se mi nevejdou do přeplněných polic. Miluji vůni nové knížky, listování v ní a u dětských knížek samozřejmě ilustrace.

Dnes je na výběr mnoho žánrů a já si vždycky vyberu. Vloni jsem vyhrála mnoho knížek a dostala jsem se ke čtení až koncem roku. Ani jsem nevěděla, co jsem to měla v policích za odložené poklady. Čtu obvykle večer, když všechno usne a já se zaberu do děje a nevím o světě kolem sebe. Několikrát se mi stalo, že jsem si sedla ke knížce v deset večer a zavřela ji až kolem dvou hodin ráno. Nešlo od děje odejít, nešlo ji odložit. A to nevím, jestli by se mi čtení z e knihy tolik líbilo. Minimálně by mě z toho bolely oči.

Do knihovny průkazku nemám, ale mám to prostředí moc ráda. Chodila jsem tam pravidelně a pravidelně za pokuty platila víc, než za roční členství. Tak si udělám radost a knížky si kupuji nebo vyhraji. Narozeniny a vánoce si taky nedokážu bez tištěné knihy představit.

Naposledy jsem četla Zapomenuté dítě od Linkové Charlotte a zhřešila jsem po čtenářsku :-) byl tam tak napínavý děj, že jsem nevydržela a přečetla si poslední stránky, když jsem byla v polovině. Je to krásný čtivý román, s prvky detektivky,  s propracovanými psychologickými profily hlavních postav. Je to román o špatném svědomí z události až z 2 světové války. Kam až může špatné svědomí a lhostejnost člověka dovést.

Čtení zdar přeje Krupová

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Děkuji za příspěvek i za zajímavý knižní tip. Knihy z prostředí 2. světové války mě velmi zajímají, hned se po knize (tištěné)), poohlédnu.
Přeji krásný den celé Tvé rodince :)
Saša

Téma dnešního dne: Kniha, přítel člověka ve všech podobách

  • Jste čtenářkou knih?
  • Jaký je váš názor na knihy v pevné vazbě a knihy v elektronické podobě?
  • Porovnejte, posuďte, pochvalte i zkritizujte.
  • A můžete rovnou přidat tip, co právě čtete.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme - jak jinak, knihou. Jedna je od spisovatelky H. M. Körnerové Kočár do neznáma a jedna od mé maličkosti: Nelehký život Zorky Kohoutové s hudebním skladatelem Karlem Valdaufem: Nevybouřené mládí.

knihhhhh

Reklama