Další příspěvek přišel od čtenářky s nickem Krupová, a i ona shrnula všechny technické vymoženosti do jedné jediné, bez které by to prostě nešlo.

Přeji pěkný den.

Bylo těžké vybírat mezi tolika vynálezy, které mi usnadňují práci. Od pračky, telefonu, vynálezu kola - dopravy, světla. Co má tohle vše ale společné je elektřina. Bez ní si už nedovedu život představit.  Že bych musela v zimě po šesté hodině sedět při svíčce. Na televizi bych se nepodívala. Nevyprala prádlo zmáčknutím jednoho knoflíku a neměla aspoň na hodinu denně zaplý počítač a s ním i ženu in.

 I můj telefon by byl do týdne vyplý a neměla bych ho kde nabít. Nemohla si pustit ani rádio. Baterky mám nabíjecí a bez proudu by byly na nic.... Obešla bych se bez videa, 300 programů jako mají v USA. Stačí mi jich 5. Ale bez elektriky ne. A to jak doma, tak na chatě.  Prostě elektřina je teplo. Teplo je světlo a světlo - to je život.

zdravím a přeji krásné pondělí

Krupová    

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________

Ivy, ale zase taková romantika pod hvězdami nebo při svíčkách také není k zahození :( A právě u takových chvil ten „novýživot“ vzniká :)
Děkuji, že jsi napsala, pozdravuj a mějte krásný den
Saša

Téma dnešního dne 11. 3. 2013:  Technické vymoženosti

  • Bez jaké technické vymoženosti byste už nedokázala žít?
  • A proč?
  • A bez čeho byste naopak žít uměla?
  • Kterou z věcí byste klidně oželela?
    (lednička, pračka, žehlička, televizor, počítač, mobil, automobil atd. atd.)
  • Co pokládáte za největší technický vynález lidstva (hmatatelný)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek od nás obdrží kuriózní dárek: zástěrku pro manžela (ke sporáku), k tomu nádavkem pár věcí na pečení a vaření + dva ručníčky (ty zase do pračky :))

darek..

Reklama