Moje děti ze všech jídel nejvíce milují palačinky a lívance. A i když je připravuji ze stejného těsta, stejně mezi nimi vidí rozdíl, a když se zeptám, co chtějí na snídani, oběd či večeři, jejich odpověď je vždycky stejná. "Palačinky!" Odpovím: "Ne, něco jiného." "Tak lívance!" Třetí odpověď už nemají. :-)

Oblibě palačinek a lívanců se můžou rovnat snad jen vafle, a my dospělí víme, že to jsou stejně zase jen lepší palačinky. Vafle si dopřejí k snídani rádi i dospělí. Úplně vidím tu nedělní pohodu. Rodina u stolu, teplé kakao, vafle s domácí marmeládou. :-) Nebo třeba zdobené ovocem, šlehačkou, kysanou smetanou. Variací je spousta. Stačí si jen vybrat podle vaší chuti.

Receptů na dobré vafle je velká spousta. Já mám ráda vafle křupavé, a tady na ně máte recept.

Křupavé vafle
4 vejce
200 g cukru krupice (může být i méně, jsou dost sladké)
200 ml vody
200 ml oleje
300 g polohrubé mouky
1 prášek do pečiva
vanilkový prášek

Vejce ušleháme s cukrem a potom postupně přidáváme další suroviny. Těsto je celkem řídké, hladké. Naléváme do rozpáleného vaflovače a pečeme dozlatova. Zdobíme podle chuti.
Tyto vafle jsou těsně po vytažení z vaflovače měkké, ale za chvíli začnou krásně křupat.

Další skvělý recept mám od své bývalé kolegyně Jany. Odtud také pochází název receptu. Tyto vafle jsou vláčné a šťavnaté.

Janiččiny vafle
130 g polohrubé mouky
100 g jablek nastrouhaných nahrubo
3 vejce
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečiva
3 lžíce mléka
100 g rozpuštěného másla
100 ml smetany
špetka skořice

Žloutky smícháme s rozpuštěným máslem, potom s nastrouhanými jablky, mlékem, moukou, žloutky a vanilkovým cukrem a práškem do pečiva. Nakonec vmícháme sníh ušlehaný z bílků. Těsto nalijeme buď do vaflovače nebo na pánvičku (palačinky). Zdobíme šlehačkou a skořicí.

Máte rádi vafle? Nebo raději palačinky či lívance? Čím si je zdobíte? 

 

Reklama