Potraviny vyrobené podle cechovních norem mají nadstandardní charakteristiky proti srovnatelným výrobkům na trhu. Zaručují kvalitu vyššími požadavky ve srovnání se současnou platnou legislativou, definují povinné, přípustné a nepřípustné složky, omezují používání přídatných látek, nebo preferují používání kvasů u pekařských výrobků a jsou především zárukou kvality.
5f1ffa5725a36obrazek.png
Česká cechovní norma může být zpracována buď pro skupinu potravin vyráběných několika výrobci na území ČR, nebo i pro jednu konkrétní potravinu vyráběnou jedním konkrétním výrobcem, a to bez ohledu na velikost trhu, na který je potravina uváděna. Cechovní normy potravinářská komora zavedla podle vzoru Rakouska, kde se vztahují na desetitisíce produktů

„Staročeské housky a rohlíky patří dlouhodobě mezi nejprodávanější pekárenské výrobky obchodů Tesco. Jsou vyrobeny z kvalitní mouky s přídavkem pšeničného kvasu, bez emulgátorů, barviv a konzervantů,“ prozrazuje tajemství výroby Jaroslav Heptner, manažer rozvoje pekárenského zboží Tesco.

Pokud chcete ochutnat některé z oceněných výrobků, máte na výběr celkem ze tří variant – staročeský rohlík nebo houska buď bez posypu, nebo s mákem případně se solí a kmínem. Můžete si být ale absolutně jistí, že skvěle chutnají s posypem i bez, samotné nebo namazané. Pekaři Tesco je pro zákazníky připravují čerstvé několikrát denně.
5f1ffa4992447obrazek.png

Reklama