Nejnovější přírůstek mezi tajemnými kruhy v obilí byl rozklíčován. Jedná se o zakódované číslo pí neboli Ludolfovo číslo, jeden ze základních symbolů matematiky. Najdete ho anglickém Barbury Castle.

 "Jde o prvních deset číslic Ludolfova čísla, je tam zřetelně i desetinná čárka, poslední číslice je dokonce správně zaokrouhlena a tři malé kruhy značí, že číslo je iracionální a pokračuje do nekonečna," vysvětluje profesor Reed. Mnoho dalších matematiků to potvrdilo.

Navazují s námi snad kontakt mimozemšťané prostřednictvím matematiky, nebo jde o výtvor velmi inteligentních vtipálků?

Jisté je, že je to první případ, kdy se podařilo rozluštit význam tohoto úkazu. Kruhy v obilí se po celém světě objevují již od 17. století. Dodnes se nepodařila objasnit jejich příčina, spekuluje se o chemické anomálii půdy, magnetismu, radioaktivitě či psychotronických projevech. Samozřejmě jsou i případy recese, ale lidský zásah lze na slehlém obilí rozpoznat.

Řešení je jednoduché: Pokud postupujeme krok po kroku, zjistíme, že kruh je rozdělen na deset částí. Od středu kruhu pokračujeme po směru hodinových ručiček. Každý výsek udává hodnotu jedné číslice Ludolfova čísla.

 
Přiznám se, že já bych k pochopení potřebovala tak dva dny. Na rozdíl od jiných předmětů, je pro mě matematika tak náročná, že mě například dělení zlomků působí tělesná muka.

Nebýt Terezy Dohnalové, tak jsem ani neodmaturovala. Ovšem ona by beze mě neprolezla z historie.
Sorry Terko!
J

Reklama