Když jsem měla děti malé, tak jsem jim před spaním vyprávěla pohádky a zpravidla jsem usnula s nimi a vzbudila se, až když manžel strkal klíče do dveří a vracel se z odpolední směny.To jsem pak lamentovala, že jsem měla naplánovanou práci, kterou jsem samozřejmě neudělala.

Dnes už máme čtyři vnoučátka a náš 2,5 roční Tomášek chce neustále vyprávět pohádku o "Pevníkové chaloupce" a to pořád dokola, třeba i pětkrát za sebou. Myslím si, že máme hezké pohádky. Právě nedávno jsem posílala do Kanady na dvou DVD příběhy Krtečka . Mělo to velký úspěch. Protože se v těchto pohádkách nemluví, mohou je shlédnout děti všech národností.

A opravdu se tento animovaný seriál o Krtečkovi povedl. Hned jsem zakoupila další tři DVD s těmito příběhy a budu je odesílat opět našim známým do Kanady. Škoda jen, že se nedají zakoupit třeba příběhy Makové panenky mluvené v angličtině, určitě by tyto příběhy upoutaly děti i v jiných zemích.A další naše večerníčkové příběhy by jistě proslavily naši malou zemi v cizině, jen kdyby byly namluveny v angličtině.

Ale naše vnoučata sledují i zahraniční pohádky, kolikrát od nich slyším, mně nic neříkající, jména postaviček. Už prostě na Večerníčky tak nekoukám. A pohádka Tři oříšky pro popelku s Libuškou Šafránkovou je také kouzelná. A což taková Princezna ze mlejna? Stejně si myslím, že naše pohádky jsou nejhezčí. A přeji tvůrcům, aby se i nadále jejich pohádky dětem líbily.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Souhlasím, ale ještě přidávám varování, že Princezna ze mlejna dvojka je na můj vkus moc uječená a pro lidi s migrénou naprosto nevhodná. Zlatý krteček. :-)

Dnes si povídáme na téma pohádky. Jaká je vaše oblíbená pohádka? Kterou nejčastěji vyžadují vaše děti? Jakou pohádkovou bytostí byste chtěla být? Kterou postavičku máte nejraději? Vymyslela jste si někdy vlastní pohádkový příběh (vyjímaje vysvětlení, proč nejdete včas domů)? Co se vám vybaví jako první, když se řekne pohádka?

Pište jako obvykle na adresu redakce@zena-in.cz

Reklama