Milá redakce,

dnešním tématem jste mi trefili do noty, protože jsem se vdávala v září a vzpomínky mám tedy dost čerstvé.

S přítelem jsme spolu v té době byli už skoro šest let a z toho skoro tři roky spolu bydleli, takže se nám ze začátku do žádné svatby vlastně ani nechtělo. Pořád jsme si říkali, že nebudeme zbytečně utrácet peníze, které by se nám dost hodily jinde, ale nakonec jsme se přece jen odhodlali.

Na příslušný den nám nádherně vyšlo počasí, nebe bylo bez jediného mráčku, ačkoli celý týden předtím to vypadalo, že se budeme brodit kalužemi (já zoufale sháněla bílý deštník, který jako na potvoru nikde neměli).

Všechno proběhlo hladce, až na drobný zádrhel před radnicí - svatba před námi se zdržela, a navíc obsadila víc parkovacích míst, než měla k dispozici, takže na nás se nedostávalo. Dopadlo to tak, že svatebčané čekali seřazeni před radnicí, já přijela posledním vozem, a protože řidič neměl kde zaparkovat, projel kolem radnice a zase odjel na kolečko kolem bloku…. :-)) Celkem jsme radnici obkroužili čtyřikrát, než někoho napadlo uvolnit místo… :-)).

Hostinu jsme pořádali jen pro rodinu a na večer jsme pak pozvali pár známých a kamarádů na menší oslavičku - nedělali jsme před svatbou žádné loučení se svobodou, raději jsme to vyřešili touhle formou a můžu to jen doporučit.

Nikdy bych nevěřila, jak příchod "čerstvých" lidí oživí atmosféru!!! Najednou se každý bavil s každým a oslava se protáhla do čtyř ráno - podotýkám, že bez jakéhokoli konfliktu, nikdo se s nikým nepopral, ba ani nepohádal… 

No, vážně ne… :-))

Když jsme to pak s manželem zpětně hodnotili, shodli jsme se, že uspořádat takovouhle klasickou svatbu bylo to nejlepší, co jsme mohli udělat - nám dvěma jako by dala čerstvý vítr, naše rodiny se spřátelily a všem zůstaly krásné vzpomínky.

Bylo to něco podobného, jako když jsme dokončili vysokou školu a rozhodovali se, jestli si vyzvednout diplom na studijním oddělení, nebo "šaškovat" na promoci.

Když získáte vysokoškolský titul, není promoce důležitá - stejně jako pro náš vztah nebyla důležitá svatba. Ale člověku to tak nějak pomůže ujasnit si, čeho dosáhl, co získal a co je pro něj v životě důležité…

Prostě, ze začátku jsem byla skeptická, ale dneska bych neměnila ani za nic!!!

Hezký den všem

bohunka_p


Svatba není důležitá pro ty dva, kteří vědí, že spolu chtějí být, ale není to vše tak trochu pořádáno pro slzavé oči maminek a babiček a hrdé pokyvování otců?!
Reklama