Je to už 11 let, tak trochu toho opáčka z neuškodí... :-)

* na frekvenci 93,7 FM začalo vysílat ze Strahova Radio City 
* 8. února se oddělila měna česká od československé. Během tohoto procesu se dočasně pozastavily výběry z účtů a z vkladních knížek. Tehdejší člen bankovní rady Pavel Kysilka nazval akci Rašín 93.
* na ruzyňském letišti byl zadržen 32letý Kolumbijec, který ve svých útrobách přechovával balíčky s čistým kokainem. Předtím policie zaznamenala podobný případ s Tamilci v roce 1986, kteří v zažívacím traktu přepravovali heroin.
Alain Delon (tehdy sedmapadesátiletý) byl hlavním čestným hostem 2. pražského Plesu v Opeře – ve Smetanově divadle. Výtěžek ze vstupného šel na rekonstrukci divadla.
* pražští policisté budou do 1. 3. 1993 nasazoval botičky za špatné parkování. Do zkušebního provozu bylo připraveno 70 zařízení pro auta a 30 pro autobusy.
* k vydání se připravovala kniha o generálu Laudonovi (že jste si mysleli, že neexistuje!!!!). V českých zemích mu patřila panství v Bečvárkách a v Bečvárech. Pocházel prý původem ze Skotska, odkud se jeho rod měl přestěhoval do Livonska.
* všechna ZOO v New Yorku jsou přejmenovávána na „parky na ochranu divokých zvířat“. Slovo ZOO je totiž v NY chápáno ve významu „místo nebo situace divokého zmatku“. 
* Britové Fiennes a Stroud přešli jako první pěšky celou pevninu Antarktidy, když předtím zdolali jiný rekord – v délce pěšího polárního pochodu. Putovali již od 9. listopadu 1992, ztratili jednu třetinu své váhy a trpěli omrzlinami. 
* Norská krevní banka se rozhodla zvýšit návštěvnost svých laboratoří komerční nabídkou. Kdo se s průkazkou dárce krve prezentoval na představení Drákula režiséra Francise Forda Coppoly, měl vstup zdarma. 
* MON – Mezinárodní organizace novinářů byla v roce 1991 vypovězena z Československa – teprve ale teď odchází ze země. Vypovězena byla zřejmě za své styky v minulosti, nové útočiště našla v Madridu. 
* před 200 lety byl popraven francouzský král Ludvík XVI., manžel Marie Antoinetty. Miloval řemeslnou práci – uklidňovala ho od osobních a politických stresů. 
* 27. 3. 1933 vzplál Říšský sněm. Jako viník byl označen mladý muž Holanďan Marinus van der Lubbe (narozen 1909). Kdo byl ale v pozadí celé aféry, se pořádně dodnes nezjistilo.
* Sergej Bubka překonal laťku ve výšce 614 cm – tehdejší nový světový rekord.        

Reklama