Do oficiální pracovního procesu jsem se dostala před 17 měsíci, ale to nebyla první zkušenost s přebíráním peněz za odvedenou práci.
Začalo to kdysi dávno brigádou v drogerii.
Plat sice nebyl nikterak vysoký, ale již samotná práce mne obohacovala.
Měla jsem možnost okouknout výstřelky módy, zachytit věci v super akcích a byla jsem mezi lidmi.
Musím se však přiznat, že většinu vyplacené částky za brigádu jsem zpětně v obchodě investovala. Takový brigádník se opravdu vyplatí.


Dalším přivýdělkem, na který jistě nezapomenu, byla provize za sepsání smluv na povinné ručení v době, kdy končil monopol České pojišťovny.
Ne že bych zbohatla, ale proč by na rodině měli bohatnout ostatní. Za tři smlouvy, z nichž jedna byla na osobní automobil a dvě na motocykl, jsem získala přibližně 300 Kč.
S onou agenturou, která mi umožnila získat tuto práci na dohodu, jsem zůstala v kontaktu, a tak jsem se časem stala dokonce její koordinátorkou v místě, kde jsem studovala.
První měsíce jsme dostávali fixní plat, za čas přešla agentura na provizní systém. Co si budu nalhávat, fixní plat byl pro mne zajímavější.
Kromě služebního telefonu a nějakých těch peněz jsem získala přehled v oblasti pojistných produktů a musím přiznat, tyto zkušenosti jsou v životě k nezaplacení.

Poslední brigádou mých vysokoškolských let bylo hlídání počítačové učebny. Musím se přiznat, že dostávat peníze za to, že sedím u PC s rychlým internetem a vypalovačkou bylo nad míru příjemné. Studentíci, které jsem hlídala, nikdy nedělali problémy a navázala jsem zde i několik kamarádství. 

Až jsem se dostala na svoje první místo, na kterém jsem už zmiňovaných 17 měsíců. Musím uznat, že na první výplatu jsem čekala tři měsíce, ale dostala jsem ji.
Zatím jsem nikdy neměla odvahu drze přijít za nadřízeným a požádat ho o zvýšení platu. Nicméně jsem si vědoma toho, že bych na tom mohla být jak lépe, tak i hůře.
Šéf mě prý motivuje služebními cestami, a to nejenom po republice, ale i do zahraničí.
A tak bych za dvě měsíce měla být na Floridě J.
Zaměstnavatel mě podporuje v dalším vzdělávání, a tak si prostě a jednoduše nestěžuji.

Všechny výše zmiňované zážitky, které byly samozřejmě spojeny s výplatou, ať menšího či většího obnosu peněz, mi vždy přinášely zároveň uspokojení z dobře odvedené práce, a tak mi bylo zaplaceno, dalo by se říci dvakrát.

A, milé ženy-in, přála bych Vám, abyste mohly říci to samé!

 


Milá ženo-in,
každá takové štěstí nemá.    

Reklama