Mám jednu známou, která letos počtvrté vstoupila do svazku manželského. Důkaz a znamení svojí lásky si vždy kromě snubního prstýnku nechává vytetovat do kůže. Když si brala vášnivého Dalibora, který měl z prvního manželství pět dcer, na jednu půlku rozkošné zadnice si nechala vytetovat půvabného modrého delfínka. Ach bože... z nekonečné lásky se narodila dcerka (jemu již šestá) Nikolka. Co na tom, že nebylo na jídlo, a místo elektřiny se museli vrátit ke svíčkám, když nadobro odpojili v jejich bytě proud pro neplacení.
Vytratila se nejen láska, ale i její manžel, kterého naháněla celorepubliková policie pro různé podvody a neplacení výživného. Jenom delfínek na růžové prdelce zůstal, a jaksi nechtěl odplout do širého oceánu. Známá místo ronění slz pustila vzpomínky k vodě a zalovila v hlubších vodách s větším rozumem.

Jiřík, kterého si přivedla, byl normální kluk bez poskvrny, a kdo ví, možná byla první, kterou měl. Byl mladší a Nikolce chtěl být druhým tatínkem. Vytetovaná kopretinka na něžném ramínku Nikolčiny maminky před oltářem v odhalených svatebních šatech jenom zářila. Co by pro lásku boží neudělala. Do roka a do dne povila druhou dceru Janičku. Nebylo nad lásku. Dvě zdravé dcery, dokonce i z pankrácké věznice jednoho dne obdržela dopis, že Nikolčin tatínek je na světě a má hotýlek na devět let zajištěný. Z něj bude dostávat po celou dobu každý měsíc sedmdesát korun výživného. Inu, každá kačka dobrá.

Milý Jiřík s andělskou tváří sice do práce chodil, mezi dětmi rozdíly nedělal, dokonce se skamarádil až moc se svojí tchyní, bodrou to ženou. Opěvoval ji tak, že mu dala všechny naspořené peníze, s tím, že jí je vrátí. Co by pro rodinu neudělala. A to byla obyčejná dojička krav, toho času v důchodu.
Došlo to tak daleko, že známá podala žádost o rozvod, neboť do společných účtů chodil jako do svého šuplíku pro ponožky, a vše vybral. Dokonce se s ním musela majetkově vypořádat, a do smrti mu bude ze svého skromného dělnického platu splácet půlku ze svého bytu, do nějž si ho nastěhovala před manželstvím.

BOŽE, dej mi sílu dál vyprávět!!! Není na světě většího nepřítele než vlastní hlouposti!
Ani měsíc netrvalo, a Libor, tak se jmenoval, každý den přijížděl před dům s krásným bourákem. To už stojí za nějakou oběť. Zlatý kroužek na úřadě jí nestačil. Nechala si ho vytetovat pod něj do kůže a ještě nad kotníček jakýsi tetovaný řetízek, složený z jeho půvabného jména L I B O R. Ach, vždyť je to naprosto krásné jméno. Musel být statečný, neboť kromě dluhů a dvou dětí si s ní také vzal delfínka na prdelce a kopretinku na ramínku. Nikdy jsem neměla odvahu se jí zeptat, co na to ten její říkal. Pětiletý vztah vypršel a skončil měsíčním pobytem na psychiatrii. Neměla sílu dál žít.

Holky odrostly a ona se psychicky zhroutila. Při životě ji držely vzpomínky, které při troše šikovnosti a ohlédnutí zpět mohla spatřit v delfínkovi na zadničce, kopretince či roztomilých písmenkách.
O měsíc později jsem se jednoho dne vracela domů, a na poštovní schránce svítilo novotou nové příjmení. Lekla jsem se, že se odstěhovala. Okamžitě jsem vyběhla pár pater, a zvonila. „Ahoj, pojď dál,"  naprosto samozřejmě odpověděla moje známá s úsměvem.

Tmavou chodbou jsem šla jako v Jiříkově vidění, když na sluncem prozářené lodžii, kde jsme si daly nejen kafíčko, ale i sklenku dobrého vínka, jsem v tom letním pařáku pochopila všechno, aniž jsem se musela neslušně ptát. Jemně povadlé, ale stále půvabné" bříško  mojí známé se smálo v plavkách víc než její úsměv. Právě v těch místech ručka smějícího se vytetovaného prasátka mířila na písmenko P". Tentokrát jsem poprvé v tichosti ocenila její opatrnost a prozíravost, neboť jednou je to Petr, a podruhé zase Pavel.

Maca.M.
Milá Maco.M.,
díky za zajímavý příběh. Myslíte, že je prozíravější? Mně delfínek s kopretinkou připadají přece jenom neutrálnější. :-)
Reklama