Nic se nevyrovná pocitu, když odcházíte z kadeřnického salonu s čerstvě obarvenými vlasy nebo foukanou. Ale proč je tak těžké si takový vzhled udělat doma? Podle kadeřníka Franka Rizzeiriho prý stačí znát jen ty správné triky, aby vaše vlasy byly dokonalé. Tak se pojďme o ně podělit.

Například já jsem majitelkou dlouhých vlasů. Ty si po umytí vysuším ručníkem, rozčešu kartáčem (to vždy pár vlasů vytrhám), a pak je začnu foukat způsobem, že se předkloním, vysuším nejdříve spodní část vlasů, a pak je před zrcadlem začnu pomocí kulatého kartáče pramen po prameni foukat do hladka. Vlasy vypadají jakž takž upraveně, ale jako od kadeřnice to opravdu není. A jak jsem teď zjistila, pár věcí dělám špatně. :)

vlasy

1. Po umytí hned nefoukat! Hned potom, co si umyjete vlasy, je jemně vysušte ručníkem a nechte volně proschnout. Není dobré vlasy hned vysoušet. Do ještě vlhkých vlasů naneste svůj oblíbený produkt, jako spej nebo pěnu na objem, nebo na co jste zvyklá.

2. Nepoužívejte víc produktů na vlasy, nebo velké množství jednoho. Více někdy znamená méně. Když to s nimi přeženete, může to vaše vlasy zatížit, ztěžknou a budou mastné. Například pěnu do vlasů nejprve naneste do dlaně a pak teprve naneste do vlasů, uvidíte tak nanesené množství.

3. Mokré vlasy nerozčesávejte kartáčem. Máte-li dlouhé nebo kudrnaté vlasy, rozčešte je po umytí nejdříve klasickým hřebenem. Kartáčem si totiž vlasy zbytečně trháte a rvete. Vlasy upravte kartáčem až po vyfoukání do sucha.

4. Vlasy si před foukáním rozdělte. Nikdy byste neměly vlasy foukat všechny najednou. Rozdělte si vlasy na dvě nebo tři části, závisí na jejich hustotě. Sepněte si horní část vlasů společně s prameny nad levým a pravým uchem sponou. Zbylé rozpuštěné vlasy začněte foukat po jednotlivých pramenech do hladka. Poté rozpusťte sepnutou část vlasů a opět foukejte pramen po prameni. Nejdříve musíte vyfoukat spodní část a pak horní část vaší hřívy.

6. Pro větší objem. Nakonec se sehněte do předklonu a vlasy dofoukejte. Vytvoří se tak větší objem.

7. Lak nebo tužidlo ve spreji nestříkejte nahoru ani dolů, ale produkt stříkejte postupně od temena hlavy po celé délce vlasů. Vlasy tak míň zatížíte.

8. Difuzér. Pokud máte vlnité vlasy a potřebujete zkrotit vaše vlny, použijte difuzér. Pomáhá rozptýlit teplo po celé hlavě a ochrání vlasy před poškozením, spálením. Vaše kudrliny budou vypadat upraveně!

Jaké triky pro sušení vlasů máte vy?

Reklama