Jedním z dalších poslů jara po úchvatných fialkách jsou z mého pohledu právě kvetoucí krokusy. Naprosto upřímně říkám, že závidím všem, kterým kvetou na zahrádce, já krokusy prostě miluju. Jsou to roztomilé něžné a krásné květinky. Můj soused jich má na svém pozemku spousty, a jelikož má plot, přes který je na ně snadno vidět, kochám se jejich krásou, kdykoliv je to jen možné.

Krokus podle květové terapie má jako každá květinka vynikající energetické vlastnosti, zvyšuje naše schopnosti jako duchovního učitele a dodává nám sílu začít učit. Není proto divu, že je v přímém spojení s archandělem Razielem… Z čaker pak s korunní a také s čakrou třetího oka.

krokus

Podle učení Doreen Virtue je krokus bytůstkou, jež dodává odvahu a posiluje důvěru. Je skvělým pomocníkem, potřebujete-li učinit posun ve vaší víře, potřebné k naplnění vašeho osobního poslání duchovního učitele. Tento kvíteček si je vědom, že jste svou životní cestu patrně již dlouho odkládali. Doreen ve své knize o poselství květin přímo říká: Možná, že si nyní vyložíte jinak intuitivní poselství, která jste obdrželi, protože jste měli strach je přijmout. V tom, abyste ostatní učili to, co milujete, vám brání strach, ale teď hádejte… Vy už učíte! Kdykoliv mluvíte o spiritualitě, lidé se od vás učí.

Krokus je svým vzrůstem drobná rostlinka neskutečně líbezného květu, ale svým významem je to z mého pohledu velikán. Promlouvá k nám jemným hlasem květin o tom, že to, co nám může připadat jako běžné vědění, může být pro druhého zdrojem hlubokého poznání. Vše je na tomto světě relativní. :-) Napojíte-li se na energii krokusu, poznáte, že nyní přišel ten správný čas, abychom učinili další krok. Krokus vám pomůže přijmout vaši funkci duchovního učitele a také vás navede na cestu inspirace pro druhé.

krokus

Krokus vyzařuje informaci o tom, že jsme duchovní učitelé. Naléhavě nás svou existencí žádá, abychom nehledali žádné potvrzení, ale abychom si jeho vzkaz vzali k srdci. Přišel čas začít, přijímat bohem dané schopnosti každého z nás, neboť bůh stvořil člověka k obrazu svému. Rozhýbejme tok energie tím, že začneme třeba s jedním jediným človíčkem a z malého pramínku se postupem času stane potok a později řeka... Prostřednictvím této květinky jsme nabádáni ke kroku do neznáma, slibuje nám andělskou podporu během tohoto magického dobrodružství. Jestliže nás krokus přitahuje, znamená to, že jsme připraveni na nádhernou plavbu a máme možnost pro sebe i pro ostatní vykonat mnoho dobrého. Přijmeme-li tuto nabídku, máme vše, co potřebujeme k tomu, aby se díky nám začaly dít v životech ostatních skutečné změny. K poselství krokusu patří ovšem i připomínka, abychom nezapomněli zůstat při zemi, každý má stejnou příležitost a nikdo není lepší než ten druhý!    

Miluji krokusy a už se těším, jak mě budou opět ráno provázet cestou na vlak a jak mě budou vítat, až se budu vracet.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také: