5ece514bb38ccobrazek.png
Míša Illíková, amatérská sportovkyně a železná žena, absolventka řady extrémních triatlonových mezinárodních závodů série Ironman, vyrazí na kole v sobotu 30. května 2020 s vizí ušlapat na kole 1100 km a doslova vyšlapat peníze na sportovní vybavení pro děti z dětských domovů. Nadace DEJME DĚTEM ŠANCI přerozdělí vybrané peníze a splní dětské sportovní sny. Podaří se zajistit domovům, které cestou navštíví, 15 spacáků, 14 párů bruslí, 5 stanů, 5 bicyklů a 3 koloběžky?
 
Krokouš, jaká je Míši přezdívka, vyrazí od východu naší republiky, podél hranic až na úplný západ. Cestou bude sbírat drobné k drobným, jako příspěvek na sportovní vybavení pro děti, které neměly štěstí na milující a podporující rodiče.
 
5ece515b34bf2obrazek.png„Zážitky jsou jediné, co ti nikdy nikdo nemůže vzít,“ říkávala máma a společně s taťkou se nám o ně opravdu vrchovatě postarali, říká Míša Illíková. A dodává: „Kéž by každé dítě mohlo mít stejně úžasné a leckdy divoké zážitky, na které bude celý život vzpomínat. Spát pod stanem či pod širákem na horách, rozbít si nos na svém prvním kole nebo si nabít kolena na kolečkových bruslích – pro mnoho z nás naprostá samozřejmost, ale ne každé dítě má takové štěstí. A v dnešní době je ještě náročnější, plnit si sny, i přesto, že nestojí desítky milionů.“

V duchu silných zážitků si teď hodlá dopřát další, který si bude pamatovat dlouho, a věří, že děti z tohoto projektu budou mít letošní léto plné zážitků právě díky novému sportovnímu vybavení prostřednictvím nadace DEJME DĚTEM ŠANCI.
 
„Mnoho lidí i firem se dostalo vlivem nastavených opatření do nepříznivé ekonomické situace. Děti a mladí dospělí z dětských domovů ale potřebují naši podporu možná ještě více než kdy dřív. Proto nás nesmírně potěšil nápad Míši, udělat ze svého výkonu příležitost, jak dětem zpříjemnit nejen letošní léto. Za to jí patří náš velký dík,“ říká zakladatelka a ředitelka DEJME DĚTEM ŠANCI Michaela Chovancová
 

Seznam přání pro základní částku této výzvy je zajistit pro 5 dětských domovů, které jsou na její trase a které navštíví, celkem 15 spacáků, 14 párů bruslí, 5 stanů, 5 bicyklů, 3 koloběžky. Pokud se vybere více financí, uspokojí nadace i další sportovní přání.

Cestu Krokouše můžete sledovat zde
 
Můžete se cestou přidat, ušlapat s Krokoušem pár kilometrů, a nebo drobnými přispět třeba na první kolečkové brusle.
O projektu a podpoře na  Darujme.cz


Michaela Illíková je amatérská sportovkyně, vyrostla v prostředí skal, divoké vody, lyží. Ve 14 absolvovala výšlap pod Mt. Everest a ve 20 letech se snažila neutopit výpravu na Kostarických řekách. Před 6 lety propadla kouzlu triatlonu, absolvovala závody Ironman či extrémní Triathlon Alpe d´Huez a jen tak si zaběhla z Porta do Santiaga de Compostela, nebo si přeběhla svou oblíbenou Mallorku. Sport pro ní však nejsou výkony, ale cesta, jak poznávat celý svět a nasávat jeho rozmanitou atmosféru.

Reklama