Děkujeme za další zajímavý názor na dnešní téma. Kromě své obvyklé básničky nám ho napsala čtenářka s nickem Krokodýlice

Dobrý den! Děkuji Vám za dnešní téma. Byl to zajímavý námět k zamyšlení. Básnička se narýmuje rychle, ale skutečně nechat dětem volnou ruku je hrozně těžké a myslím, že úplně to ani nejde. Ať už mají buňky na cokoliv, nebylo by dobré úplně pominout všeobecné vzdělání a v rámci možností i rozvoj i ve směru, ve kterém to nadání není.

Pokud je někdo na sport dřevo a dostane dvojku z tělocviku, musím se s tím smířit a přesto nezavrhnout všechny možné formy pohybu, které takový člověk dělat může s radostí.

Já sama jsem svou jedinou trojku na základce dostala v páté třídě právě z tělocviku - přitom jsem ho milovala, ale byla jsem prostě to dřevo bez výkonnosti. Nepřeskočila jsem kozu, ale dodnes moc ráda jezdím na kole a když to jde, i plavu.

Jsem vděčná svým rodičům, že mi mé životní cesty nepřikazovali, ale probrali to se mnou a konečnou volbu ponechali na mně. Nikdy nemohu říct: "vy jste mi to vybrali a teď jsem nešťastná".

Možná žádné z dětí nepůjde profesně v našich stopách, ale to přece nejsou ty jediné stopy a doufám, že ty životní botky si z rodiny odnesou.

Konec řečí a teď už ta slíbená básnička:

První část pro děti:

Kam to synku dotáhneš?
Dotáhni to, kam ty chceš.
Rádi ti v tom poradíme,
nikam tě však nenutíme.

Kam až dojdeš dcero milá?
Máme svoje představy.
Snaha by to marná byla,
když tě ta věc nebaví.

Druhá pro mne:

Aby z nich nebyli darebáci,
 aby je bavilo dělat práci,
 kterou si vyberou.
 Doktor i kuchař se odívá zástěrou.

Hezký den a krásné chvíle s Vašimi dětmi přeje krokodýlice

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Jestlipak některé vaše dítko básní po vás?

Mluvíte se svými dětmi o tom, čím by chtěly být? Mluvili o tom s vámi vaši rodiče? Shodovali jste se, nebo jste měli naprosto odlišný názor?

Máte představu, čím by se mohlo vaše dítě živit? Má nějaké zvláštní nadání a předpoklady? Zdědilo nějaký talent po vás? Chtělo by se věnovat stejné profesi jako vy? Vidí se vás vaše dítě? Obdivuje to, co děláte, nebo nemá vůbec představu?

Napište nám na dnešní téma: redakce@zena-in.cz

 

Reklama