Originální příspěvek k dnešnímu jarnímu tématu přišel od krokodýlice. Tak ke kterépak variantě se přikloníte? :)

Dobrý den!

Posílám malý jarní příspěvek. Z toho, co slýchám kolem sebe, jsem napsala jsem dvě varianty. Která je ta Vaše?

Jaro radostné
Konečně! Každý den o něco dřív vykoukne slunce, polechtá mě v posteli svými paprsky a mně se mnohem líp vstává. Navíc je to v doprovodu ptačího zpěvu. Po ránu se mi neuvěřitelně rychle dobíjejí baterky. Honem ven na vzduch! Všude to začíná krásně kvést a vonět, vykukuje první tráva. Láká mě zahrádka. Stejně už od prvních teplot nad nulou v duchu startuji motyčku. Zrýpat, upravit záhonky a semínka, snažte se. Jabloně se obalí květem a včely se začnou činit. Večer se prodlužuje, nemusíme svítit, neřešíme topení...

Jaro naštvané
No nazdar! Už je to tu zase. Ráno mi slunce svítí až do postele a nemůžu spát. Ptáci řvou za oknem až mě z toho brní uši. Všichni se přiblble usmívají a já nechápu proč. Všude to kvete a mně kvůli tomu zase stoupne spotřeba kapesníků. Venku je teplo a zase mě bude čekat práce na zahradě až do zimy. Rýpání, záhony, zaset ... a zase z toho vzejde půlka. Ještě ke všemu plevel, slimáci. Ach jo. Sotva vykvetou jabloně, budou tu „Zmrzlí“ a z jablek zase nebude nic. Nebo bude „přejablkováno“ a co s tím má člověk potom dělat. Všude plno včel - to bude zase bodanců. Vidět bude dlouho a já se nemůžu vymlouvat, že ve tmě se venku nic dělat nedá.

Hezký den a radostné jaro přeje všem

krokodýlice

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Tak teď opravdu nevím. Obě varianty mají něco do sebe a ve vašem podání jsou obě skvělé :)
Ale asi přece jen k tomu jaru radostnému )) – přeji ho i Vám a děkuji za originální příspěvek
Saša

Téma dnešního dne 21. března – JARO

  • Máte rády jaro?
  • Co na něm máte nejraději?
  • Napište nám své pocity a dojmy
  • Posílejte jarní fotografie

Pište je a posílejte na redakční e-mail:redakce@zena-in.cz

Jedna z jarních pisatelek obdrží pěkný dárek od Avonu: anti-perspirant deodorant ve spreji i v kuličce – na jarní procházky se bude hodit :)

avon

Reklama