Čtenářka krokodýlice nám dnes poslala příběh své kamarádky, která v těhotenství díky práci onemocněla a poté se její zaměstnavatel zachoval hanebně. Uhodněte, jakou pomstu na něj bývalá cukrářka ušila. A Vám krokodýlice děkuji za dnešní příspěvek.

Dobrý den!
 
Titulek dnešního tématu mi připomíná téměř 20 let starý příběh cukrářky z mého blízkého příbuzenstva. Pekla dobroty v jedné cukrárně a byla v té době těhotná. Majitel se rozhodl cukrárnu zrekonstruovat a co v té chvíli s cukrářkou? Po dobu rekonstrukce tedy pomáhala při budování. Drhla cákance od malty, myla okna, drbala dlaždičky. Práce se nebojí a tak jí ta změna tolik nevadila, přece nepřijde o místo...

Problém byl jenom v tom, že byla pořádná zima a v tom vlhku a chladu prostydla a skončila v nemocnici se zápalem plic. Nakonec z toho bylo rizikové těhotenství a ona se po rekonstrukci už k pečení vrátit nemohla. Tím přestala být pro svého zaměstnavatele zajímavá a nastaly problémy.

O poslední výplatu škemrala několik měsíců a dlouhou dobu se marně pokoušela dostat od své šéfové potvrzení o příjmech. Potřebovala je pro vyplacení nějakých dávek. Šéfová měla jiné starosti než vystavovat potvrzení a vyplácet bývalé zaměstnance.

Poslední výplatu dostala naše cukrářka až v době, kdy už její synek seděl v kočáře a ta potvrzení dokonce tak pozdě, že kvůli nim o dávky za jedno čtvrtletí přišla.

Kolik nervů, telefonů, času a cest ji to stálo si jistě umíte představit. Celou tu dobu se to naštvání na liknavou šéfovou ukládalo až došlo k činu.
 
A teď Vám dám na výběr, jak sladká byla ta msta, kterou na ni tahle cukrářka vymyslela a jaký od ní dostala dárek:
 
1. Řešila problém s právníkem, zaměstnavatel musel uhradit škodnou částku a šéfová dostala výpověď.
 
2. Úhledně zabalila čerstvě naplněnou synkovu plínu - náplň vzhledově připomínala čokoládový krém - a odeslala ji své bývalé šéfové. 
3. Upekla své bývalé šéfové její oblíbený druh perníku a do náplně nenápadně zapracovala kromě koření i několik hřebíčků z manželovy dílny.
 
4. Protože nebyla mstivá a chápala pracovní vytížení své kolegyně, upekla pěkný dort a společně se u kávy domluvily, že po mateřské se sejdou ve stejné cukrárně.
 
Hezký den přeje
krokodýlice
 
PS pro redakci: Pravda se skrývá pod číslem …
Miminko se narodilo zdravé, letos bude maturovat a chystá se na vysokou školu.
Cukrárna po rekonstrukci živořila asi dva roky, majitel ji prodal a teď je z ní hospoda.
Cukrářka nastoupila v jiné cukrárně, se svými šéfy vychází dobře a peče skvělé zákusky. Reakci na svoji zásilku nezná, ale ve chvíli, kdy odeslala ten balíček, z ní všechen vztek na bývalou kolegyni přešel.
Text nebyl redakčně upraven


Dnešní téma je:

Pomsta bude (byla) sladká!

  • Ublížil vám někdy někdo a vy jste mu to vrátila?
  • Plánujte nějakou pomstu?
  • Potřebujete se sladkou pomstou poradit?
  • Jaký to byl pocit? Dobrý, nebo špatný?
  • Litujete nějaké pomsty?
  • Nebo vám je msta cizí?
  • Věříte, že se vám msta, může vymstít?

Vše směřujte na

redakce@zena-in.cz

A jedna z vás získá úžasně dobrou bonboniéru ve tvaru srdce s pralinkami s náplní nugátovou a oříšky od Milky.

cokolada milka

Reklama