Pokud se vám nechce zavádět do pochvy rozmatlané krokodýlí lejno, nebo máte pocit, že byste v ZOO při žádosti o něj neuspěly, můžete ještě chytit žábu a plivnout jí do obličeje. Možná vám to oplatí, ale neotěhotníte. Nevěříte? Přečtěte si článek…

anti

Co je lidstvo lidstvem, souloží. Už pravěký člověk si ale všiml, že každá takováto kratochvíle může vést k otěhotnění a ženám se nechtělo neustále rodit. I začaly spekulovat, jak si užít bez následků. Trvalo dlouho, protože pravěký člověk neměl ani páru o nějakých vajíčkách a spermiích.

Snad za první, samozřejmě velice spolehlivou metodu lze pokládat zaříkávání. Ovšem nemyslete, že to bylo jen tak. Před stykem si žena sedla, zapálila hrst bylin a v kouři několik minut odříkala zaklínadlo. Přiotrávený muž pak skutečně možná žádnou živou spermii nevyprodukoval, pokud vyprodukoval vůbec cokoli.

Později se přišlo na to, že mnohem účinnější bude směsí vykuřovat rovnou ženskou pochvu. Zkusila jsem představu za vás. Vidím ženu sedící obkročmo nad žhavými uhlíky, do kterých vhazuje směs bylin. Velice působivé.

Postupem času se i antikoncepce uvedla ve větší dokonalost a vznikly první pokusy zavést cosi rovnou dovnitř, a tím otěhotnění zabránit.

Chtece vědět, co všechno si lze nastrkat do útrob vaginálně? Myslíte, že něco z toho funguje? Tak abyste věděly, něco ano, ale příjemné to nebude.

VYZKOUŠEJTE, FUNGUJE!

 • Výluh z kořenů rostliny zvané rozpuk jízlivý. To se namočí houbička a opatrně zavede.
  Funguje to, má to hormonální účinek.
 • Výplach pochvy roztokem z citronové šťávy a mahagonových lusků.  
  Funguje. Citron působí adstringentně a výtažek z lusků mahagonovníku prokazatelně znehybňuje spermie.
 • Přerušovaná soulož, kterou vynalezl pan Onan.
  Funguje dodnes – občas.
 • Pasta z krokodýlího lejna použitá jako pesar. Případně lze při nedostatku krokodýlů použít lejno sloní.
  Tohle funguje, vědci objevili vysokou kyselost tohoto modelu. Spermie to skutečně zlikviduje. Ovšem smrad zase namnoze zlikviduje chuť na cokoli.
 • Asi méně smradlavý bude včelí med a uhličitan sodný.
  Funguje. Kromě spermicidního účinku má tato vycpávka také charakter bariéry.

A něco pro pány

 • Naříznutí kůže a vývodných cest v oblasti hráze a vytvoření falešného vyústění močové roury. Muž je pak odsouzen k močení v sedě, ovšem při souloži tímto otvorem odchází ejakulát a do ženských rodidel se spermie nedostanou.
  Tento zákrok je popsán i v Bibli, takže je dokonce v souladu s náboženským učením.
  No co se vám, pánové, na tom nelíbí?

Vyzkoušejte i další světové antikoncepční metody

 • Asi v roce 1550 před Kristem byste mohly použít rozemleté špičky akácií, obsahujících arabskou gumu a med. Funguje to.  Do poševního prostředí se uvolní kyselina mléčná a včelí med se zvýší bariérový účinek. Ovšem bez nějaké vazelíny nebudete dlouho nic potřebovat. S rozedřeným okolím i vnitřkem půjdete raději příští dva měsíce na houby.
 • Královna Kleopatra má pro vás také recept: Olivový olej, cedrový olej, olovnatou mast a kadidllo.
  Asi to funguje dobře, protože za celý život byla Kleopatra těhotná jen třikrát.
 • Hippocrates pro vás připravil mimořádně účinnou antikoncepční gymnastiku: Takže ve chvíli ejakulace si sednete na polobobek, začnete kroužit pánví, zadržíte dech a vyvoláte kýchání.
  Teď nevím, ale to bude asi chlap, ten kdo to dělá, ne? Tady nevíme, jestli to funguje, žádný věděc se zatím neobětoval.
 • Dalším modelem je smotek ovčí vlny, namočený do vína s dření fíků, to celé obohaceno uhličitanem sodným. A zasunout.
  S ohledem na přítomný uhličitan a kyselost vína to nějaký účinek mít bude. Doporučuji Modrý portugal. :-)

Za jakéhosi dávného specialistu gynekologa můžeme považovat vedle Hippocrata, který se tím zabýval jen okrajově, spíše pána jménem Abu Bakr Muhammed ibn Zakariya AI-Rází.

Tento muž  žil v první polovině desátého století v blízkosti Teheránu

Zejména v oblasti antikoncepce zastával poměrně pokrokové názory. Prohlašoval například, že mužské semeno by nemělo vstoupit do dělohy, pokud by těhotenství a porod představovaly pro ženu nebezpečí. Na tehdejší dobu hodně nadčasové.  

Byl propagátorem přerušované soulože, když prohlásil, že „před ejakulací se má muž od ženy odsunout“.

Jeho antikoncepční prostředky:

Můžete vyzkoušet pesar obsahující: Železnou strusku, smůlu, tamariškovou gumu, z rostlin pak kapustu a z živočišných produktů hovězí žluč,ušní maz zvířat nebo oblíbený sloní trus.
To nemá chybu, kdo máte psa, jistě víte, kde má uši.

Pokud chcete mít jistotu i po styku, stačí když se postavíte na špičky, mačkáte a třete krajinu kolem pupku, čicháte k nějakému odpornému zápachu a vykuřujete při tom pochvu.
Nejlepší je prý konopí dobře ubalené a nevětrat! :-))

Perský antikoncepční odborník Aií ibn Abbas al Majúsí má pro vás také něco na vyzkoušení. Stačí zavést před souloží do pochvy kamennou sůl a mužský penis natřít dehtem. K soli v pochvě je dobře přidat ještě květy nebo semena kapusty.
Zaručuji, že neotěhotníte, a pán bude mít jistě jiné starosti než akčně ejakulovat.

A závěrem ještě jedna zaručená antikoncepční metoda:

Téměř zaručený a stoprocentní účinek má pesar vyrobený z kolokvinty, což je rostlina podobná pomeranči, která má silně projímavý účinek, k tomu kořen mandragory, která je halucinogenní, dále síra a železná struska s kapustovými semeny, to vše smícháno s olejem.

Je to bezvadné. Působením této směsi budete na šrot. V hlavě budete mít vločkovou kaši a vaše střeva vám nedovolí dělat nic jiného než sedět na záchodě. Pokud ho najdete.

A ještě bonus. Co dělat, když otěhotnět nemůžete? Naši předkové radí:

 •     Žena, jež je zbavena pohlavní žádostivosti, vezme-li pravé varle vlka, tře ho olejem a po uložení do vlny ho použije jako čípek, nabude chtíče.
  Toho vlka nezabíjete. S jedním varletem může klidně žít dál!
 •     Semeno šťovíku nošené ve vlněné látce pod levým ramenem chrání před početím tak dlouho, pokud je nošeno.
  Ano, nebo pak acylpirin mezi kolena a držet!! :-))

Holky, nemáme to jednoduché, a ani jsme nikdy neměly!


V roce 1965 přišel na trh první antikoncepční přípravek Antigest, který způsobil rozvoj výroby antikoncepčních pilulek.

Reklama