V prvním díle jsme probrali vše ohledně mytí, regenerace a ztužení vlasů, a tak se dnes můžeme věnovat procesu sušení a konečné úpravy.


Téměř u každého účesu doporučuji vlasy nechat nejdříve trochu proschnout a pak prosušit hlavou dolů. Pomůže to k pozvednutí vlasů od hlavy a účes ve finále působí nadýchaně. Pokud je větší objem účesu vaším cílem, je možné při sušení  ještě vlasy pročesávat kartáčem. Pozor, ne zcela do sucha, také byste mohla mít hlavinku až příliš objemnou.

Po prosušení doporučuji na dotvarování kulaté kartáče s kovovým středem a většího průměru. Kovový střed se zahřeje, a tak pomáhá vlasy formovat.
 Těžko vám takto univerzálně poradím, jak kartáčem pohybovat, ale pokud máte problém s rukama a zrcadlem (máte tendenci dělat pohyby obráceně), tak se zkuste po zachycení vlasů na kartáč do zrcadla tak moc nedívat. Ruce se vám nebudou tolik plést.
Dále se snažte mířit fénem jen na kartáč a nerozfoukávejte okolní prameny vlasů. Kartáč se pokoušejte při fénování místy protáčet, účes bude vzdušnější.

Dále je dobré na problematických partiích (temeno hlavy, neposlušné vlasy nad čelem) kartáč nechat na natočených vlasech do jejich vystydnutí. Pokud kartáč sám ve vlasech nedrží, natočte tento pramen vlasů na natáčku. Můžete se potom věnovat již něčemu jinému a vlasy zatím vystydnou. Tento trik je velice účinný z hlediska trvanlivosti účesu, zkuste – budete překvapeny.


Místo fénování vlasů můžeme také vlasy natočit na natáčky. Pokud jste to ještě nezkusila, tak bych doporučila se k tomu odhodlat. Nejlepší jsou natáčky se „suchým zipem“, které natáčíme na proschlé vlasy (anebo lze i vlasy před natočením hodně vyfénovat hlavou dolů) a po kterých je výsledný efekt velmi podobný jako po fénování. Účes vám déle vydrží. Pokud nemáte úplně krátké vlasy, tak zvolte větší průměr natáček. Při natáčení vlasy příliš neutahujte – raději je připevněte pinetkou. U těch ne příliš šikovných hrozí „zašmodrchání“!

 

Jiné (chemické) domácí úpravy vlasů příliš nedoporučuji. Pokud jste zvyklá se například barvit sama a jste s výsledkem spokojená, tak si alespoň dvakrát do roka zajděte na barvení  vlasů za odborníkem. Vaše vlasy mají pravděpodobně nestejnou barvu anebo vzadu možná máte i různobarevné fleky. Toto vám kadeřník napraví a máte na čas zase klid.

 

K trvalé po domácku mám velké výhrady, protože je to dost riskantní chemický proces. Viděla jsem i pleše na hlavě po neodborném zákroku, konkrétně díky špatnému natočení nebo příliš dlouhé době působení.

A ohledně stříhání doma – nestříhat!
Vím, že jsou mezi vámi výjimky, které se umí ostříhat celkem slušně, ale je vás opravdu málo.
Nezkoušejte to, ušetříte své kadeřnici nepříjemnou práci a nervy!

 

Když jsme se dostali až ke kadeřnicím, měli byste je navštěvovat pravidelně. U krátkých střihů je ideální jednou měsíčně, u polodlouhých jednou za dva měsíce, u dlouhých třikrát až čtyřikrát do roka. Já vím, je pořád co dělat a máte hrozně málo času, ale nezapomínejte na svoje vlasy! Budete stále dobře vypadat a lépe se cítit! A to je pro nás přece tak důležité……

 

V minulém článku jsem slíbila informace o módních trendech, a tak jsem se šla zeptat a poradit se svou bývalou kolegyní Ilonou Táborskou, která pracuje v jednom pražském kadeřnickém salónu.

"Pokud byste listovaly v nových číslech kadeřnických časopisů, našly byste nejvíce zmínek o loknách. Lokny dlouhé, krátké, nad čelem i na krku jsou momentálně nejvíce "in". Neznamená to ale, že když jste zvyklá na svůj starý rovný a slušivý účes,  že máte něco ihned měnit. V tomto případě se zdá, že lokny jsou a budou převážně na módních fotografiích, a považuji stále za velmi módní účesy rovné, sportovní a prostřihané. Pohodlný účes, který působí dojmem "nedbalé elegance", je podle mého názoru stále ten nejlepší . "

 

                                           
Reklama