Máte pocit, že to u vás doma příliš neklape, že spory a hádky jsou na denním programu, že váš muž na vás není něžný a laskavý, že se k vám nechová jako k ženě a nejraději by na vaše bedra naložil co se dá, a vy už to nezvládáte?

Rozchod je jedno řešení, ale zkusme to vyřešit jinak. Nejprve si v krátkosti povězme jak to, že podobná situace vládne ve většině rodin.

 

Kdysi dávno byly síly mužské a ženské energie vyrovnané, muž a žena měli ve světě i rodině svoji nezastupitelnou úlohu, kterou vzájemně respektovali. Později muž podlehl mocenským choutkám a začal ženu vytlačovat z jejího postavení rovnocenné partnerky. Začal boj, do kterého se postupně zapojila i žena, jinak moudrá a láskyplná. Čím více však chtěla muži ukázat svoji sílu, tím více na ni muž začal spoléhat, ale moc si vzít nedal.

 

A co žena v našem dnešním světě? Nejprve začne mít pocit ohrožení, týkající se jí samotné i jejích dětí. S mužem se nedomluví, začne to tedy řešit po svém, ale již je porobena, a tak se snaží především vyhovět svému muži. Už ho nedokáže nekompromisně poslat na mamuta, namísto toho jde sama.  Ale muže neodežene, protože v ní stále přetrvává původní archetyp muže ochránce. A muž náhle zjistí, že si může dělat co chce a ve svém boji přitvrdí, protože tím získá ještě více výhod. Proč on by se staral o rodinu, když to jeho žena zabezpečí.

 

A jaký je výsledek? Zženštilí muži a zmužnělé ženy a boj o moc. Muži trpitelé a statečně ženy. Muži, kterým nezáleží na opravdovosti konání, ženy emancipované sufražetky. Muži propagující svoji důležitost v umytých talířích po obědě a ženy v množství peněz, které vydělají. Muži, očekávající sentimentální lásku, kdy jsou milování za každých okolností, vzdychají a pláčí nad každým filmem o utrpení lásky a ženy naopak lásku pragmatickou, která se uprostřed takového filmu zeptá, kdo ráno odvede dítě do školky, protože ona musí být brzy ráno na poradě. KARAMBOL, vše postavené na hlavu. Velká láska se přesouvá na válečné pole, zbraně řinčí a vztah většinou nemá dlouhého trvání.

 

Budoucí stav ještě zhoršuje vysoká rozvodovost a počet dětí, vyrůstajících pouze s matkou. Děvčata získávají vzor silné matky, která si se vším poradí a chlapci navíc vzor pečující ženy a vzor bezpečí a prostředky zajišťujícího otce chybí.

 

A teď děvčata, kudy z toho ven? Můžeme si teď sednout na zadek a říci si – dobře, má práce není důležitá, nechám to být a začnu se starat pouze o rodinu, stejně nevím co dřív. Pokud to uděláme, můžeme si být jisti, že ti naši „hrdinové“ nás co nejdříve opustí a najdou si azyl u jiné „hrdinné“ ženy. Protože ona, stejně jako dříve my, takového muže přitáhne. Ne svojí ženskostí, ale svojí mužskostí a ochotou ho zabezpečit.

 

Moudrá královna přemýšlí hlouběji – díky svému vhledu dokáže pochopit, že existují tři základní energie, které každého člověka formují, jsou: vzduch, který dýcháme, voda, kterou pijeme a potrava, kterou s větší či menší chutí konzumujeme. Vzduch a vodu dokážeme ovlivnit velmi nesnadno, kvalitu potravin také, ale co můžeme ovlivnit, je výběr potravin.

 

Každá potravina disponuje určitou energetickou hodnotou, která v nás podporuje buď mužskou nebo ženskou energii, a tím pádem chování všech členů rodiny. Už jste se někdy zamyslely nad tím, proč váš muž konzumuje tolik sladkostí? To přece vždy byla výsada žen, mužům patřilo maso. Cukr a ovoce jsou potravinou, která nejvíce podporuje ženskou energii. A vezmeme-li v úvahu cukr rafinovaný, tak to je úplná katastrofa, velmi významně se podílí na agresivitě. K němu můžeme ještě přiřadit lepek (pšeničná mouka), emulgátory a chemické léky. Budeme-li tedy moudře přemýšlet o tom, co dáváme na talíř, máme domácí pohodu ve svých rukou.

 

 

Reklama