Vendula testovala se svými kočkami krmivo:

  • PURINA® PRO PLAN® ORIGINAL Adult 1+ OPTISENSES® s vysokým obsahem krůty

Už více jak 12 let s námi v bytě žijí naše dvě kočky sibiřské. Kocour Max a kočka Leeloo jsou milovaní mazlíčci a vybíráme pro ně jen to nejlepší. A asi se nám to i daří, protože jsme ještě nikdy neřešili žádné jejich zdravotní problémy. Je tedy pochopitelné, že kvalitní krmivo něco stojí, ale výdaje u veterináře jsou bez debat nesrovnatelně vyšší. Suché krmivo neměníme často, kočkám to ani neprospívá a vybíráme takové, aby vyhovovalo citlivějším žaludkům našich kastrovaných koček žijících v bytě. Je pochopitelné, že nemají tolik pohybu jako kočky venkovní. Proto jsme z nabídky Puriny vybrali PURINA® PRO PLAN® ORIGINAL Adult 1+ OPTISENSES® s vysokým obsahem krůty, které má velký obsah bílkovin, nižší obsah tuku a přidaná vláknina pomáhá kočce udržet si svou optimální tělesnou hmotnost. Přechod na testované krmivo bylo překvapivě bezproblémové a zdá se, že kočkám chutná i vyhovuje. Já jsem ráda, že máme pod kontrolou jejich váhu a potažmo i zdraví.

pur1.jpg
Foto: Marta Kratochvílová

Michaela testovala se svými kočkami krmivo:

  • PURINA® PRO PLAN® ORIGINAL Adult 1+ OPTISENSES® s vysokým obsahem lososa

Naše kočka je úplně obyčejná kočka domácí, ale je rozmlsaná a rozmazlená víc než nějaká aristokratka. Proto jí krmiva nerada měním. Na druhou stranu, když mám pocit, že by jí nové krmivo mohlo prospět, proč to nezkusit. A ejhle - PURINA® PRO PLAN® ORIGINAL Adult 1+ OPTISENSES® s vysokým obsahem lososa byla skvělou volbou. Adina mě nenechá ani pořádně nasypat granulky do mističky a už tam strká hlavu a drká mi do rukou, že vždy vysypu i kolem. Nakonec to ani nemusím uklízet, protože zmizí vše i z podlahy.

Krmivo obsahuje ve složení klíčové živiny, včetně vitamínu C a E, pro podporu odolnosti imunitního systému, podporuje zdraví ledvin a životně důležitých smyslů. Křupavá struktura granulí chrání zuby před ukládáním plaku a specifické minerální látky prokazatelně pomáhají omezit tvorbu zubního kamene.
Za nás obě velká spokojenost, doporučujeme vyzkoušet krmivo i vám.

1777.jpg       777777.jpg

Zuzana testovala se svými kočkami tyto dva druhy krmiva:

  • PURINA® PRO PLAN® ORIGINAL Kitten 1-12 měsíců OPTISTART® s vysokým obsahem kuřete
  • PURINA® PRO PLAN® LIGHT Adult 1+ OPTILIGHT® s vysokým obsahem krůty

Do testování jsem zapojila naše kocourky a kočičku - Amálka, 6 let a kocouři Venda a Čenda, koťata, 8 měsíců

628f5e9576ab7obrazek.png
Foto: Zuzana Heralová

Amálku jsme si vzali z útulku jako tříměsíční koťátko. Její maminka je Britka, což je na Amálce vidět. Je jí podobná jak vzhledem, tak i trochu rezervovanou povahou, která je pro tuto rasu koček typická. Je to v každém smyslu kočičí lady, která přes den hodně odpočívá a pomazlit se přijde jen někdy, když má náladu. Že jí jen tak něco není vhod, potvrzuje i v jídle. Je totiž hodně vybíravá a taky mlsná. Jako naše ostatní kočičky i Amálka bydlí doma a občas se jde projít na zahradu. Pochybuju ale, že si loví myši. Doma má totiž jídla dost. Možná až moc, protože nám veterinář doporučil, že bychom měli trochu zapracovat na snížení její hmotnosti. Ráno a večer má Amálka kapsičky a přes den má pořád k dispozici misku s granulkami. K tomu dostane občas i syrové maso (necháváme je vždycky přemrazit) nebo kousek šunky. Veterinář nám poradil přestat naší kočičí princezně přilepšovat uzeninami a dobrůtkami, zaměřit se na krmení kvalitními kapsičkami s vysokým obsahem masa, které máme dávat jen ráno a přes den a večer ji nechat baštit odlehčené granulky. Proto jsem měla radost, když jsem měla možnost otestovat, co bude Amálie říkat na granule PURINA® PRO PLAN® LIGHT Adult 1+ OPTILIGHT® s vysokým obsahem krůty. Jde o kompletní krmivo pro kočky s nadváhou a pro kočky se sklonem k přibírání na váze. Má vysoký obsah bílkovin, ale nižší obsah tuku. Navíc je v nich dost vlákniny. To vše pomáhá udržet kočkám optimální tělesnou hmotnost. Obávala jsem se, co bude Amálka na nové granule říkat a jestli se uráčí je jíst, ale příjemně mě překvapila. Snědla všechno za chvilku a vypadala spokojeně. Není tedy důvod u těchto granulek nezůstat.

Venda a Čenda, koťata, 8 měsíců

628f5ea97ad30obrazek.png
Foto: Zuzana Heralová

Na sklonku loňského léta jsme našli na silnici v naší vesnici dva maličké zrzavé kocourky. Už jim rostly první zoubky, ale pořád byli malincí na to, aby si ulovili někde něco k jídlu. Byli hladoví, zablešení a plní červů, takže jsme je hned vzali na veterinu a začali je dávat do pořádku. Naštěstí se brzy dali dohromady a najednou jich bylo všude plno. Doma už jsme měli dospělou kočičku, které jsme dávali kapsičky a granule, ale kocourci potřebovali něco speciálního pro mrňata. Pořídili jsme jim proto krmení pro koťátka. Dostávali kotěcí mléko, kapsičky a granule. Dneska jsou z Vendy a Čendy už pěkní výrostci, co mají pořád energie na rozdávání a pořád by něco jedli. Ještě pořád jim ale dáváme speciální krmení pro kočky do jednoho roku. Dbáme na to, aby měli všechno, co potřebují pro zdravý vývoj. Nyní jsme měli možnost testovat granulky PURINA® PRO PLAN® ORIGINAL Kitten 1-12 měsíců s OPTISTART® a vysokým obsahem kuřete. Jsou určeny pro koťata do jednoho roku, takže máme jistotu, že jim nic nechybí. Kocourkům granulky moc chutnají. Mističku mají věčně prázdnou, protože se chodí najíst několikrát denně.

Měli jsme v redakci možnost testovat tyto druhy krmiva:

628f5e2241e02obrazek.png
Foto: Marta Kratochvílová

PURINA® PRO PLAN® ORIGINAL Kitten 1-12 měsíců s OPTISTART® s vysokým obsahem kuřete
Kompletní krmivo pro koťata. Vhodné také pro březí a kojící kočky.
Krmivo obsahuje veškeré živiny, které vaše kotě potřebuje pro zdravý vývoj. Vhodné pro koťata a kastrovaná koťata od 6 týdnů do 1 roku.
Více najdete na této stránce

PURINA® PRO PLAN® LIGHT Adult 1+ s OPTILIGHT s vysokým obsahem krůty
Kompletní krmivo pro dospělé kočky s nadváhou a pro kočky se sklonem k přibírání na váze.
PURINA® PRO PLAN® LIGHT Adult 1+ s OPTILIGHT v sobě kombinuje nezbytné živiny, které vaší kočce pomohou dosáhnout optimální váhy. Vysoký obsah bílkovin, nižší obsah tuku a přidaná vláknina pomáhají kočce udržet si svou optimální tělesnou hmotnost.
Více najdete na této stránce

PURINA® PRO PLAN® ORIGINAL Adult 1+ OPTISENSES® s vysokým obsahem lososa
Kompletní krmivo pro dospělé kočky. Krmivo obsahuje veškeré živiny, které vaše kočka potřebuje pro každodenní vitalitu a dlouhotrvající zdraví. Komplex živin  OPTISENSES™ je speciálně vytvořený pro podporu životně důležitých smyslů.
Více najdete na této stránce

razitko.gif

Naše články:

628f5d686bacbobrazek.png

Reklama