Kladenská výtvarnice Romana Andělová dobře ví, jak se čas vleče v někdy poněkud nevlídném nemocničním prostředí. V dětství ji postihla akutní lymfoblastická leukémie (ALL). Následovala dlouhá hospitalizace a několikaletá léčba.

 

Navzdory všem problémům svůj boj vyhrála, nikdy však nezapomněla! Uvědomuje si svou druhou šanci a snaží se plnit si své sny. Jedním z nich je podpořit hospitalizované děti v jejich boji s onemocněním svým hravým programem a zároveň jim zpříjemnit pobyt v nemocničním zařízení veselými postavičkami.

 

„Jsem pevně přesvědčena, že lék, který mne především uzdravil, byla má fantazie a hravost, která mě v mém vnitřním světě nenechala ani chvilku o samotě. Vím, že každý ten přirozený dar hravosti nemá, možná jen potřebuje chytnout za ruku a ukázat cestu. A to je hlavní cíl mého projektu.“

 

Kravičku Bůču, žirafu Blážu, slona Pupína a vílu Bimbulinku z příběhu autorky Romany Andělové „Krkouni z planety Bimbuli", která vyšla vloni na Vánoce, můžete potkat také na dětských odděleních českých nemocnic, kde společně s Dr. Klaunem (projekt občanského sdružení C4C) baví děti svým veselým a zábavným programem a úspěšně  takto ordinují „terapii smíchu“ hospitalizovaným dětem. Letos jejich vystoupení obohatilo právě vydané CD s názvem „Vánoční Bimbulení aneb Kam se ztrácí sněhuláci“, které Vám zaručeně pohladí srdíčko.

 

Velmi úspěšná je konkrétně například spolupráce Krkounů, C4C a dětského oddělení Oblastní nemocnice Kladno. Nejen že díky nové výzdobě veselí Krkouni na děti  „vykukují z každého kouta“, ale společná představení Krkounů a Dr. Klauna již napomohla k uzdravení nejednoho malého pacienta! Podle zjištění odborníků může totiž radost a smích skutečně urychlit přirozené uzdravující procesy, pozitivně ovlivnit imunitní systém, stimulovat správné dýchání a posílit vůli k životu. 

 

Komentáře a fotogalerii z této a podobných akcí průběžně nabízí  kreativní web www.krkouni.cz, kde si děti mohou o svých oblíbených postavičkách z planety Bimbule přečíst spoustu zajímavostí, malovat, zasoutěžit, poradit či dopisovat s ostatními hospitalizovanými dětmi z celé ČR. Je zde také možné nákupem výrobků s motivy Krkounů finančně dětským oddělením přispět na zajištění těchto či dalších  podobných akcí pro děti, na nákup drobných dárků dětem, či na další formy usnadnění a zpestření jejich pobytu v nemocnici.

  

 

Reklama