V Benecku žije okolo 1 100 obyvatel a to převážně ve starých nebo nově postavených roubenkách či jiných dřevostavbách. Při procházce po okolí máte pocit, že jste se tak trochu ocitly ve skanzenu. Na náměstí je už však poněkud rušněji.

V nejznámějším penzionu Skalka, který se dříve těšil oblibě, vám dnes příjemně nebude. Jídlo zde nechutná valně a obsluha již delší dobu zvedá oči ke stropu, kdykoliv je potřeba, aby přišla ke stolu. To je však snad jediná věc, která Benecku strhává body. Spravit chuť si můžete třeba v chatě Na Špici, která není v centru, ale naopak obklopena lesy. O borůvkových knedlíčkách nebo těch plněných uzeným masem se vám bude ještě dlouho zdát.


Nudit se v Benecku rozhodně nebudete. Můžete třeba autem dojet na záchytné parkoviště v Horních Mísečkách a odtud dojít až k pramenu Labe. Zvládnete to však i celé pěšky. Pokud se zde chcete zdržet jen na víkend, budou vám stačit i procházky po okolí. V houbařské sezóně tu návštěvníci zakopávají o zdravé velké hřiby a náladu vám nezkazí ani mírný déšť. Toulání se krajinou v pláštěnce k tomuto kraji patří!

Čtěte také:

Reklama