12. října

Přestěhovali jsme se do našeho nového domu v Krkonoších. Bože, jak je zde krásně! Už se nemohu dočkat, až majestátní horské vrcholy pokryje sníh.

 

20. října

Krkonoše jsou tím nejkrásnějším místem na zemi. Podnikli jsme malý výlet do okolí a přitom jsme viděli několik jelenů. Jak byli nádherní! Zdá se, že jelen je jedno z nejúžasnějších zvířat na zemi.

 

11. listopadu

Brzy začne lovecká sezóna. Nechápu, jak někdo může zabít něco tak překrásného, jako je jelen. Doufám, že už konečně začne sněžit.

 

2. prosince

Minulou noc krásně sněžilo. Probudil jsem se a vše bylo pod jiskřivou sněžnou pokrývkou. Krása jako na vánočním pohledu. Proházel jsem příjezdovou cestu a uspořádali jsme rodinnou koulovačku. Potom projel kolem sněžný pluh a musel jsem znovu proházet příjezdovou cestu. Prostě to tady miluji.

 

12. prosince

Minulou noc připadl další bílý sníh. Sněžný pluh si zopakoval žertík s příjezdovou cestou. Nevadí, během chvilky jsem ji znovu proházel.

 

19. prosince

Další sníh napadl minulou noc. Kvůli zahrnuté příjezdové cestě jsem se nedostal do práce. Jsem úplně vyčerpán prohazováním. Zasranej sněžnej pluh!

 

22. prosince

Včera napadlo ještě víc těch bílejch sraček. Mám na rukou puchýře od lopaty.

Jsem přesvědčenej, že sněžnej pluh čeká někde za rohem, dokud neproházím cestu. Hajzl jeden!

 

25. prosince

Veselé Vánoce! Víc zasranýho sněhu. Jestli jednou dostanu do ruky toho parchanta, co řídí sněžnej pluh, tak ho nakopu do prdele. Nechápu, proč prostě na tu zasranou silnici nepoužívaj víc soli, která by ten sajrajt rozpustila.

 

27. prosince

Zase napadl vagón těch bílejch sraček. Už tři dny jsem nevystrčil rypák s výjimkou prohazování příjezdové cesty pokaždé, když projel pluh. Nakonec i pluh uvízl v závěji a ten ksindl řidič si přišel vypůjčit moji lopatu. Řekl jsem mu, že jsem jich už šest zlámal, když jsem prohazoval zahrnutou příjezdovku, a pak jsem do něj mlátil tou sedmou. Dal se na útěk.

 

28. prosince

Konečně jsem se dostal z baráku. Odstranil jsem z auta to bílý svinstvo a vydal se do obchodu pro nějaké jídlo. Při zpáteční cestě mi vběhl do cesty jelen, už se to nedalo ubrzdit. Mám na autě škodu za padesát tisíc. Ty bestie by se měly postřílet. Že je ti lovci v sezóně nevymlátili všechny!

 

10. března

Odvezl jsem auto do servisu ve městě. Člověk by nevěřil, jak může za jednu zimu zrezivět od té debilní soli, kterou ty hovada sypou silnice.

 

12. dubna

Odstěhovali jsme se zpátky do Prahy. Teď teprve vidím, jak je to nádherné město. Nechápu, jak někdo může žít v takové prdeli, jako jsou Krkonoše.