Máte malé děti, které začínají lyžovat? Nebo se na první krůčky na lyžích s nimi teprve chystáte letošní zimu? Či se snad vy sami chcete konečně začít učit lyžovat a bojíte se velkých sjezdovek a bezohledných lyžařů a snowboardistů? Nemějte obavy, je tu řešení. Přinášíme tipy na dva areály společnosti Snowhill, které se specializují na děti a začátečníky: krkonošské Šachty a západočeské Mariánky.

Krkonošské Šachty

Lyžařský areál Šachty v malebném krkonošském městečku Vysoké nad Jizerou je ideálním místem pro děti a začínající lyžaře. A všechny kategorie lyžování zde najdete na jednom místě. Pro úplné začátečníky je k dispozici samostatný areál dětského parku na Petruškových vrších. Na oddělené ploše můžete s dětmi využít lyžařský vlek s nízkým vedením lana, dětský lyžařský kolotoč, pohádkový slalom, speciální výukové a zábavné prvky i vyhřívanou hernu pro nejmenší.

Krkonošské Šachty

Pokud vaše děti již zvládly první lyžařské kroky nebo vy máte jistější lyžařské nohy, čeká vás další stupeň lyžařského umění v areálu Větrov. Lyžařské vleky s regulovanou rychlostí a prostorné svahy s mírnou obtížností vám umožní získat jistotu ve vedení oblouků a současně zažít slastný pocit z jízdy na modrých sjezdovkách. 

A kdo už to v má tzv. „v noze“, může vyrazit na Velkou sjezdovku s parametry sportovní červené a vykroužit si pořádný carvingový oblouk.

Krkonošské Šachty

Suma sumárum, skiareál Šachty nabízí 5,5 km sjezdovek od nejjednodušší po středně těžkou obtížnost a k tomu pět lyžařských vleků. A jako bonus pro vás provozovatel nachystal lyžování od rána do večera bez přestávky, od půl deváté ráno až do večerních devíti hodin. Tento areál můžete navštívit sami či v doprovodu zkušených lyžařských instruktorů, kteří vás i vaše děti naučí základům lyžování. K dispozici je také babysitting, snowtubing, snow&fun park a několik restaurací či bufetů. Nespornou výhodou je parkování přímo u vstupu do areálu, takže je možné ihned nazout lyže a vyrazit z kopce dolů.

Krkonošské Šachty

Lyžařský areál Mariánky v Mariánských Lázních je vyhledávaným lyžařským střediskem pro děti a začátečníky v západočeském regionu.

Nejenže jsou Mariánské Lázně světoznámým lázeňským městem se širokou nabídkou wellness služeb, ale díky příhodným klimatickým podmínkám v zimě návštěvníkům nabízí i dokonalé lyžařské vyžití. A nabídka je zde opravdu pestrá. Můžete využít 1,6 km sjezdovek různých obtížností – od mírné „Krakonošky“ po strmý „Slalomák“. Na začátečnické modré získáte jistotu v oblouku pod dohledem statného (kamenného) Krakonoše. Na vrchol se dospělí i děti dostanou pohodlně kabinkovou lanovkou.

Krkonošské Šachty

Pro děti je navíc možné využít samostatný dětský park, oddělený od sjezdových tratí, provozovaný pod záštitou projektu SnowKidz. Dětský lyžařský koberec či lanový vlek usnadní dětem dopravu k prvním lyžařským krůčkům. Speciální výukové prvky, pohádkový slalom či vyhřívaná herna pak zajistí zábavu i odpočinek malých lyžařů. Je samozřejmostí, že se o vás i vaše dítka postarají profesionální lektoři lyžování. A to jak individuálně, tak i v rámci skupinové výuky.

Krkonošské Šachty

Skiareál Mariánky nabízí i večerní lyžování a lyžaři mohou využít také doplňkových služeb, mezi které patří babysitting, parkování zdarma i provoz několika gastro zařízení přímo v areálu či jeho bezprostřední blízkosti.

Více informací o obou areálech nawww.snowhill.cz. Zde najdete také informace o cenách skipasů a různých slevách (například 20 % sleva pro držitele ISIC karty, každou středu 50% sleva pro lyžaře nad 55 let – Senior Snowhill Skipass) atd.