Pokud i vy zbožňujete legendární večerníček Krkonošské pohádky, nenechte si ujít volně navazující inscenaci na divadelních prknech. V neděli 5. března můžete zajít na premiéru Krkonošské pohádky 2 – Kuba a Anče mají Kubíčka v pražském Divadle Bez zábradlí.

Dětské divadelní představení Krkonošské pohádky 2 – Kuba a Anče mají Kubíčka od autorky Boženy Šimkové vzniklo původně jako filmové pokračování oblíbených dětských Večerníčků už na konci 80. let. K jejich natočení však nikdy nedošlo. Teprve nyní mohou diváci nové příběhy o Krakonošovi a spol. vidět v podání souboru Divadlo pohádek. 

krpoh

Zdroj foto: Divadlo Bez zábradlí

„Legendární Krkonošské pohádky zná zřejmě každý. Však také po právu v roce 2013 vyhráli anketu o nejoblíbenější večerníček. Mají celkem 20 epizod. Málokdo však tuší, že se v roce 1989 připravovalo natáčení dalších 7 dílů. K němu již bohužel nedošlo, ale jejich autorka nám na základě původních scénářů připravila představení Krkonošské pohádky 2: Anče a Kuba mají Kubíčka,“ říká režisér představení Vít Prýmek. 

Nejedná se o první divadelní adaptaci slavných Krkonošských pohádek. Stejnojmenné představení se v Divadle Bez zábradlí hraje již od roku 2013 před permanentně vyprodaným hledištěm. Nyní divadlo uvádí premiéru přímého pokračování původního příběhu, jehož příprava začala v roce 1989, ale nebylo již realizováno. 

Sama autorka předlohy Božena Šimková si divadelní zpracování velmi pochvaluje: „Již předchozím nastudováním inscenace Krkonošských pohádek jsem byla zcela unesena, ale nyní kdy se téměř po 30 letech podařilo zrealizovat, alespoň na divadle, pokračování kultovního Večerníčku se má divák opravdu na co těšit.“

Hybatelem děje a hrdinou a hlavním hrdinou je syn Kuby a Ančete Kubíček. Toho alternují mladí talentovaní herci Vojtěch Matějíčka a Michal Pazderka, u kterého se jedná o první profesionální divadelní roli. V dalších rolích se představí Libor Jeník, Petr Pěknic, Barbora Mottlová, Radim Jíra a Kryštof Nohýnek.

Představení doprovází původní originální hudba profesora Vadima Petrova.

Reklama