Téměř pohádkový příběh nám poslala čtenářka Kaylie. Nelze nesouhlasit s tím, že změna prostředí a určitá přestávka mezi partnery dělá divy.


Tak tento případ znám! Nefungující manželství, špatná komunikace, hádky, útěky a návraty. Itálie a čtyři nespokojení a nešťastní lidé. To byl život jedné rodinky v Praze on lékař, ona též a dokonce psychiatrička. Jo, kovářova kobyla... Nerozváděli se jen kvůli dětem. Slečna dcera má dnes již přes 20 let a synek 16 let.
Když uznali, že jsou děti již dost zralé na to, aby skously rozvod drahých rodičů, což jak se dodatečně ukázalo, bylo jejich největším přáním, hned po několika blbostech, o které se děti zajímají a chtějí je. I rozvedli se.
Milá paní psychiatrička se odstěhovala do Krkonoš, kde mají překrásnou celoročně obytnou chalupu a zřídila si ordinaci, jen co se nadýchala svobody a čerstvého horského vzduchu.
Manžela začala Praha nějak unavovat a pokoušel se tam s dětmi občas vloudit. Jenom na víkend, děti chodily do školy v Praze. Dcera studuje též medicínu, synek asi bude také. A ejhle. Exmanželovi horský vzduch tam tak pomotal hlavu a zfetoval se kyslíkem, že začal jezdit častěji, s kyticemi - (tu paní viděla naposled o svatbě), bonboniérami. drobnými pozornostmi, galantností přetékal i city! Jednou poklesl na studovaná kolena a poprosil, zda by se k ní nemohl přestěhovat.
Pravda, jeho "ex" nikoho neměla, vyjma pár známých dost daleko, holt to nebyl panelák a svou trochu "zvláštní " klientelu. No, ale svědčilo jí to, zelená barva z obličeje se stala zdravě opálenou a ošlehanou větrem, zkrásněla, vrásky mizely i bez krémů, žádný stres, bylo to  na  ní vidět, málem  jsem ji nepoznala.
Po  krátkém rozmýšlení a vzpomínky na to, že spolu mají dvě děti ho vpustila do domu  a to natrvalo.
A konec? Nikdy se už nevzali, je to asi 5 let, myslím, že ani nevezmou. Úhlavní nepřátelé v manželství se ve volném svazku a volné přírodě uzdravili na těle i na duchu a spokojeně žijí,  každý maje svou soukromou praxi a dodnes exmanžel chodí s kytičkami, byť z horské louky.
Jak mi kamarádka nedávno sdělila, nikdy se necítila lépe a šťastnější.
A bylo to na ní vidět...

Kaylie    

Text neprošel jazykovou úpravou

 


DNEŠNÍ TÉMA ZNÍ: Nový život se starým partnerem

  • Daly jste se někdy znovu dohromady s parterem po rozchodu?
  • Znáte někoho, kdo se rozešel jednou, nebo dokonce několikrát s jedním partnerem?
  • Pálíte po rozchodu mosty, nebo se ještě dlouho nimráte v minulosti?
  • V jakém případě byste byly ochotné vzít partnera zpět, a v jakém naopak ne?
  • Litovaly jste někdy svého rozhodnutí ukončit vztah a snažily jste se k partnerovi neúspěšně vrátit

Soutěžit tentokrát budeme o krásnou sbírku citátu Láska, jejímž autorem je známý spisovatel a autor Alchymisty Paulo Coelho. A protože k romantickým chvílím patří i sladké potěšení, pošleme výherkyni také srdíčko Modré z nebe plné čokoládového překvapení.

Své příspěvky můžete již nyní posílat na e-mail:

redakce@zena-in.cz

bonboniera

Reklama