Manžel je daleko, starší syn měl jiné zájmy, a tak jsem vyrazila s dcerou, které je 19 let, a mladším synem - 6 let na aktivní dovolenou do Krkonoš na 9 dnů. Byli jsme bohužel ubytovaní v hotelu ve Špindlerově Mlýně. Toto město není stavěno na české turisty, ale na bohatší zahraniční klientelu, a od toho se odvíjejí ceny a chování místních. Když přijde cizinec, pro kterého to je velmi levná dovolená, tak se personál může přetrhnout. Bohužel našinec valí jen oči nad cenami a velice si rozmyslí, co si může dovolit. A od toho se odvíjejí reakce obsluhy. Z nás nekápne takové dýško, a tak se i čekací doba obsloužení prodlouží.
Ale já miluju hory, a když se jednou za rok nepodívám na Sněžku a pramen Labe, tak mám pocit, že jsem zanedbala svoji vlasteneckou povinnost! Ba ne, ráda chodím po horách. Syn je poměrně malý, tak jsem zvolila variantu nahoru lanovkou a dolů hezky pěšky. Na lanovce bylo vždy obsazeno, ale dolu po cestách s námi nikdo nechodil. Všichni si koupili i zpáteční lístky a nahoře to jen omrkli, dali si nějaký ten gáblík zhruba za 200,- na osobu a pak zase hezky lanovkou dolů. A my měli božský klid a mohli se kochat krásami Krkonoš, a když bylo jasno, tak i polské strany. 
Na Sněžce to byl nával. Přes hodinu jsme čekali na lanovku mezi zahraniční klientelou a u kasy nás čekal šok. Dospělý jen nahoru 180,- a dítě od 5 let 90,- zpáteční 240,-! No bomba, takže výlet na Sněžku i s autobusem nás vyšel na 600,- a to jsme nikde nic nejedli ani nepili - všechno hezky v báglu na zádech. Po týdnu jsme byli tak utrmáceni každodenními výlety po horách, že jsme zavítali do místní cukrárny - dortík 30,- pohár 70,- kafe bylo poměrně levné za 35,-. Taky jsme vyrazili na Safari do Dvora Králové a tam už byl personál milý i na nás a moc se nám tam líbilo. Pěknej koutek pro děti, čisté výběhy a v těch vedrech tam nebyla ani "přirozená vůně". Doopravdy moc dobře udržovaná ZOO, kterou bych vřele doporučila k návštěvě. Odjížděla jsem se zaplaceným poukazem a 4000,- a vrátila jsem se s 24,- korunama v kapse, a to jsem škudlila, kde se dalo. Žádné pití u stolu, ale hezky donést láhve z marketu a zmrzku jen obden a jen pro děti. Příští rok chci zkusit Šumavu, tak uvidím.


Krásnou dovolenou přeji všem ženám-in


Milá ženo-in,
teď ruku na srdce, nebyla ta skromnost pro vás spíš výhodou?
Byli jste alespoň bohatší o zážitky, které těm, co se nechají všude dovézt a vytáhnout, snadno utečou.
Reklama