Asi každý z nás se někdy během života ocitl úplně na dně. Někoho srazí k zemi vyhazov z práce, jiného nemoc a dalšího nešťastná láska. V těchto chvílích má člověk jen dvě možnosti – buď se vzdát a poddat se svému neštěstí, nebo se odrazit ode dna a zabojovat. Paní Mirka zvolila tu druhou možnost. Naštěstí.

„Jako maminka na mateřské dovolené jsem vždycky musela otáčet každou korunu,“ začíná své vyprávění paní Mirka. „Manžel pracoval v místní továrně a i když trávil v zaměstnání celé dny, příliš jsme si vyskakovat nemohli. Nebýt pomoci našich rodičů, neměli bychom často ani na pleny.“

Zlom nastal v době, kdy Mirčin manžel dostal v továrně výpověď a oba stáli před otázkou, co bude dál... „Na tu dobu nevzpomínám ráda. Tomáš se sice snažil najít zaměstnání, ale v našem kraji a zvlášť v této těžké době je to dost problematické. Nebýt kamarádky Lenky, nevím, jak bychom skončili,“ krčí rameny Mirka.

S Lenkou, toho času úspěšnou realitní makléřkou, se znají už od dětství. „Doufala jsem, že mi Lenička pomůže najít pro Tomáše práci. Má přece tolik známých, určitě ví o někom, kdo Toma zaměstná,“ utěšovala jsem se. Lenčina rada mi ale doslova vyrazila dech. „Být tebou, tak začnu pracovat sama,“ prohlásila rázně a energicky nasypala cukr do kávy. „Dcera mé kolegyně Táni studuje na vysoké škole a aby si přivydělala, stala se Avon Lady. Je to fajn holka, netahá peníze z mámy, raděj si je sama vydělá,“ prohlásila obdivně Lenka. „Přitom pořád studuje, jen zkrátka jednou za tři týdny nechá na kolejích kolovat katalog, spolužačky jí řeknou, co má objednat a to je vše. Já být tebou, tak neváhám ani na chvíli a jdu do toho, nemáš co ztratit, zlato,“ usmála se  Lenka a pohladila mě po ruce. „Přece nebudeš třít bídu s nouzí a čekat s rukama v klíně, až se na vás usměje štěstí. Jdi do toho, já budu tvoje první zákaznice,“ objala mě a doslova vlila energii do žil.

A jak to dopadlo? „Dnes už si starosti o peníze nedělám. Stala jsem se Avon Lady a objednávky se jen hrnou. Mám spousty kamarádek, které se zajímají o kosmetiku a módu, a tak si jednou za tři týdny zajdeme na kafíčko a ony si z nového katalogu Avonu vyberou to, co se jim líbí.  A stihneme i probrat naše děti a drahé polovičky,“ usmívá se Mirka a šťastně chová malého Tomáška.

Chcete to také zkusit? Je to tak snadné! Stačí jen kliknout na www.avonkariera.cz a přivítat lepší zítřek.

Jména jsou vymyšlena.