Zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka verča27. Podle ní nic jako krize mužství neexistuje. Ještě by byla ochotna diskutovat o krizi rodiny, ale krizi mužství ne.

Proč podle čtenářky Verči27 neexistuje krize mužství? To si můžete přečíst v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...


Krize mužství? Neřekla bych. Často se píše o krizi rodiny, manželství, hodnot. Všude samá krize. Ve skutečnosti jsou ale rodiny pořád, manželství funguje, nebo nefunguje - jak komu, hodnoty máme taky každý. Prostě se jen mění obsah, forma... Stejně tak je muž stále mužem, i když má v koupelně pánský krém proti vráskám a vymění dítěti plenku rychleji, než manželka. Je to dáno vývojem společnosti, myšlením i pokrokem obecně. Dříve prala a žehlila žena a muž sekal trávník a opravoval auto. Dneska už zapnutí pračky nemůže dělat problém nikomu, moderní materiály se často žehlit nemusí, s novou sekačkou zvládnu posekat trávník i já. Na autě už si dneska v době, těch různých elektronických serepetiček uvnitř, člověk moc doma neopraví. Určitě budou velké rozdíly mezi rodinami různých generací, mezi venkovem a městem, i velké rozdíly individuální. Každá rodina to má prostě jinak. Někde přetrvává tradiční model, a pokud to oběma partnerům vyhovuje, je to v pořádku. Díky změně našeho myšlení se ale už nepozastavujeme nad ženou štípající dříví (a že znám i křehulinku, která se s tou sekerou umí ohánět lépe než dřevorubec), ani nad mužem, který naprosto samozřejmě vykoupe kojence, nebo uvaří oběd. Mám prostě dojem, že ženská a mužská role přestávají být tak přesně definovány. Že by ale kvůli tomu ženy přestávaly být ženami a muži být muži, se mi nezdá.

Verča27

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 3. února 2012: Krize mužství

  • Co si myslíte o postavení mužů v dnešních rodinách?
  • A jak funguje hierarchie ve vaší rodině?

Pojďte si povídat o mužském elementu - zajímá mě, jak ho vnímáte, a zda se (podle vás) posouvá role muže v rodině tím správným směrem? Své názory mi posílejte na redakční e-mail (viz níže). Délka vašich příspěvků, ať je rovna nebo delší délce tohoto odstavce, tedy alespoň chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a případně i získání milého dárku v podobě sladkostí od firem Orion a Haribo a knižní příručky Penis - rádce nejen pro muže od nakladatelství GRADA.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 3. 2. 2012 ve 14.30 hodin.

penis

Reklama